Najpierw młodzież, a potem dorośli

    Najpierw młodzież, a potem dorośli

    Janusz Woźniak

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    Emocje w młodzieżowym wydaniu czekają dziś fanów speedwaya w Gdańsku. Na torze przy ul. Długie Ogrody, o godzinie 18.30, odbędzie się czwarta runda Pomorskiej Ligi Młodzieżowej, będąca jednocześnie Memoriałem Jerzego Białka i Jacka Maraszka.
    Rywalizacja młodych zawodników z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza ma indywidualny charakter, a gdański turniej będzie ostatnim, po którym 16 najlepszych pomorskich młodzieżowców pojedzie w finałowych zawodach w Toruniu.

    Po trzech rozegranych turniejach prowadzi utalentowany Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz), w czołówce jest też Damian Sperz (Lotos), ale szanse na awans do finałowego turnieju PLM ma jeszcze wielu zawodników.

    Z plastronem Lotosu pojadą Damian Sperz, Kamil Popła- wski oraz bracia Cyprian i Marcel Szymko. Być może zadebiutuje w oficjalnych zawodach Paweł Jackiewicz, który kilka dni temu zdał egzamin na licencję żużlową.

    Za dwa dni - w niedzielę - o kolejne ligowe punkty walczyć będą seniorzy. Zespół gdańskiego Lotosu, którego celem jest ekstraliga, pojedzie w Rybniku przeciwko miejscowemu RKM.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1. Aluron Virtu Warta Zawiercie 0 0 0:0 0:0
    2. Asseco Resovia Rzeszów 0 0 0:0 0:0
    3. Cerrad Czarni Radom 0 0 0:0 0:0
    4. Chemik Bydgoszcz 0 0 0:0 0:0
    5. Cuprum Lubin 0 0 0:0 0:0
    6. GKS Katowice 0 0 0:0 0:0
    7. Indykpol AZS Olsztyn 0 0 0:0 0:0
    8. Jastrzębski Węgiel 0 0 0:0 0:0
    9. MKS Będzin 0 0 0:0 0:0
    10. ONICO Warszawa 0 0 0:0 0:0
    11. PGE Skra Bełchatów 0 0 0:0 0:0
    12. Stocznia Szczecin 0 0 0:0 0:0
    13. Trefl Gdańsk 0 0 0:0 0:0
    14. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0 0 0:0 0:0