Zamknij

DziennikBaltycki.pl - wiadomości Pomorze, wiadomości Trójmiasto

Najlepsze zamienniki mięsa – 10 polecanych produktów bogatych w białko i żelazo

Coraz więcej mówi się o szkodliwości mięsa, a dietetycy zalecają, by zmniejszyć jego dawki do 0,5 kg tygodniowo (a maksymalnie 80 g dziennie), przy czym

Sakurai Midori/Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Co zamiast mięsa? 10 najlepszych produktów bogatych w białko i żelazo

Coraz więcej mówi się o szkodliwości mięsa, a dietetycy zalecają, by zmniejszyć jego dawki do 0,5 kg tygodniowo (a maksymalnie 80 g dziennie), przy czym ilość ta dotyczy porcji przed obróbką termiczną.

W porównaniu z tradycyjnym jadłospisem zbilansowana dieta roślinna obniżać zagrożenie rozwojem chorób serca, cukrzycy i nowotworów. Pomaga pozbyć się nadwagi i utrzymać szczupłą sylwetkę, a także poprawia komfort pacjentów z chorobami zapalnymi jelit.

Osoby, które nie chcą lub nie mogą całkiem rezygnować z mięsa, mogą zrobić to częściowo, stosując dietę fleksitariańską, która nosi też nazwę semiwegetariańskiej – ona także przynosi korzyści dla zdrowia! Ważne jednak, by wykluczone produkty zwierzęce zastępować mądrze roślinnymi, co pozwoli zapewnić sobie odpowiednie dawki niezbędnych składników.

Sprawdź, jakie produkty najlepiej zastąpią mięso w klasycznych daniach z jego udziałem, i ile zapewnią przy tym białka i żelaza!

Podane ilości dotyczą porcji 100 g produktu surowego lub bez dodatków.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy