MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi sołtysi i sołectwa na Pomorzu. Nagrody wręczone [ZDJĘCIA, WIDEO]

MP
ALICJA WOJTAS - SOŁECTWO POMORZA 2017 I MACIEJ CZARNECKI SOŁTYS POMORZA 2017
ALICJA WOJTAS - SOŁECTWO POMORZA 2017 I MACIEJ CZARNECKI SOŁTYS POMORZA 2017 Przemek Świderski
Maciej Czarnecki z Rakowca w gminie Gniew zdobył Sołtysa Pomorza 2017 w drugiej edycji plebiscytu, który "Dziennik Bałtycki" organizuje wraz z Urzędem Marszałkowskim. Najlepszym sołectwem okazało się z kolei Rekowo Górne w powiecie puckim. Laureaci ze wszystkich powiatów zostali dziś nagrodzeni na uroczystej gali.

- Sołectwo to najniższy, ale najważniejszy szczebel samorządu, najbardziej integrujący lokalne społeczności. Państwo jesteście świetnymi organizatorami, czasem psychologami, pomagającymi rozwiązywać rozmaite problemy mieszkańców. Chcemy was za to wyróżnić i podziękować - mówił na gali podsumowującej tegoroczną edycję plebiscytu redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” Mariusz Szmidka.

Plebiscyt organizowany jest we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, w którego gmachu odbyła się poniedziałkowa uroczystość.

- Lech Bądkowski, twórca pomorskiej myśli samorządowej w sali którego imienia się znajdujemy byłby z was dumny. Wy jesteście tą pierwszą linia kontaktu władzy samorządowej z mieszkańcami wsi. To bardzo ważny plebiscyt, bo zwraca uwagę szerokiego grona odbiorców na małe sprawy lokalnych społeczności - podkreślał gospodarz gali, marszałek Mieczysław Struk.

Nagrodzeni zostali dziś laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach - Sołtys i Sołectwo z każdego powiatu, oraz zwycięzcy w etapie wojewódzkim plebiscytu.

Na Sołtysa Pomorza, czyli pana Macieja Czarneckiego z Rakowca w gminie Gniew oddano ponad 3700 głosów.

- To wyróżnienie traktuje jako odwdzięczenie się mieszkańców za trud jaki włożyłem w pierwszym roku piastowania funkcji sołtysa. Recepta na sukces? Po prostu słuchać ludzi, ich potrzeb i pomysłów. Tylko przez ten roku udało nam się zrobić ogrzewanie na świetlicy, czy przeprowadzić szereg imprez kulturalnych łączących mieszkańców - mówił laureat, który wraz z małżonką pojedzie na tygodniowe wczasy na Wyspy Kanaryjskie.

Sołtysi, którzy zajęli w etapie wojewódzkim miejsca 2-4, otrzymali zaproszenia na weekendowe pobyty w luksusowym hotelu Zamek Gniew.

Bon wartości 5 tys. zł na materiały budowlane wygrało za to Sołectwo Pomorza, którym okazało się Rekowo Górne (powiat pucki).

Mniejsze nagrody w wysokości 3 i 2 tys. zł otrzymali za to laureaci pozostałych miejsc na podium.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy głosowali. Nagrodę wykorzystamy do budowy siłowni na świeżym powietrzu - mówiła Alicja Wojtas, sołtys zwycięskiego Rekowa Górnego.

W sobotę - w "Dzienniku Bałtyckim" - specjalny dodatek Sołtys Pomorza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki