Najlepsi pracodawcy wybrani. Nagroda specjalna dla Lecha Wałęsy

Waldemar SosnowskiZaktualizowano 
Już po raz piąty wybrano firmy, których zachowanie wobec pracowników jest godne naśladowania. W tym roku kapituła konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” oceniała politykę pracowniczą firm z sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń.

Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania zdobyły: Danone (branża spożywcza), Action (usługi teleinformatyczne) oraz Compensa TU (ubezpieczenia). Kapituła nagrodziła także dziennikarzy: Maćka Pawlaka (Gazeta Polska) oraz Tomasza Pietrygę (Rzeczpospolita). Wręczono również Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności.

Ideą Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Konkurs organizowany jest od 2008 roku. - Wyróżniamy duże przedsiębiorstwa działające w Polsce, które dbają o swoich pracowników i sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania w obszarze polityki pracownicze. Nasi laureaci jak Pelion, PKN Orlen czy Biedronka, to przede wszystkim firmy, z których można brać przykład w zakresie dbania o pracowników i przestrzegania ich praw – powiedział Tomasz Brzozowski z Biura Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”.

Laureaci wybierani są przez jury złożone z przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych na podstawie ankiet, w których firmy szczegółowo opisują poszczególne elementy polityki pracowniczej. W skład Kapituły Konkursu wchodzą m. in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Globalizacji, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Centrum Monitorowania Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskie Koleje Państwowe.

Wyróżnienie w każdej kategorii przyznawane jest firmie, której ankieta uzyska najwyższą ocenę Kapituły Konkursu. W tym roku, podczas posiedzenia kapituły, nagrodzono firmy: Danone, Action i Compensa TU.

Przyznano również dwie Nagrody Dziennikarskie. Pierwszym wyróżnionym został Maciej Pawlak, redaktor działu gospodarka tygodnika Gazeta Polska, za promowanie przedsiębiorstw, które aktywnie angażują się w Społeczną odpowiedzialności biznesu. Kolejnym laureatem został Tomasz Pietryga, kierownik działu prawnego dziennika Rzeczpospolita, za rzetelność i zaangażowanie w przybliżaniu zawiłych przepisów prawa pracy, obowiązków pracodawcy i pracowników.

W tym roku Kapituła postanowiła wręczyć Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności. 21 października 2013 r. laureat świętował 30. rocznicę otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla podczas szczytu laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Tytuł Pracodawca Godny Zaufania jest dla firm nie tylko wyróżnieniem, ale również motywacją do utrzymania wysokiego poziomu świadczeń socjalnych, nawet w sytuacji spowolnienia gospodarczego. - Dobry przykład idzie z góry. Mamy nadzieję, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez największe firmy, będzie inspiracją również dla innych przedsiębiorców – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, członek Kapituły Konkursu.

W poprzednich latach tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania zdobyły m.in. firmy: Pelion, Jeronimo Martins Polska, Polkomtel, PKN ORLEN, Żywiec Zdrój czy PKP Cargo.

Partnerami strategicznymi konkursu są: Polskie Koleje Państwowe i Jeronimo Martins Polska.

Waldemar Sosnowski

polecane: 60 Sekund Biznesu: W internecie jest wygodniej i większy wybór.

Wideo

Materiał oryginalny: Najlepsi pracodawcy wybrani. Nagroda specjalna dla Lecha Wałęsy - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

E
Erddill

" W tym roku Kapituła postanowiła wręczyć Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności."
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
...a ta kapitula to w jakiej nibylandii mieszka ????????

Dodaj ogłoszenie