reklama

Najlepsi Lokalni Animatorzy Sportu wyłonieni

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 
Joanna Skrzekut z orlika Monkinie i Sylwester Malik z orlika w Zduńskiej Woli/Karsznice podczas tegorocznej Gali Animator Roku zostali nagrodzeni w konkursie na najlepszych animatorów-szkoleniowców roku, który został zorganizowany przez Fundację Orły Sportu, operatora rządowego programu „Lokalny Animator Sportu”. Uczestnicy konkursu wyłonieni zostali z ponad 2700 animatorów sportu, pracujących na 1800 polskich orlikach. Gala Animator Roku, została zorganizowana w ramach projektu ORLEN na Orliku, którego Sponsorem Strategicznym jest PKN ORLEN.

Konkurs zyskał nową formułę, bowiem organizatorom zależało na wyłonieniu animatorów kompetentnych, potrafiących prowadzić na orlikach ciekawe i bezpieczne zajęcia. Takich, którzy potrafią organizować na Orlikach wartościowe imprezy sportowo-rekreacyjne, finansowane ze środków pozyskiwanych od lokalnych sponsorów. Ponadto, uczestnicy konkursu musieli charakteryzować się sprawnością fizyczną, aby mogli stanowić godny do naśladowania przykład dla społeczności w których działają.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy polegał na wypełnieniu ankiety, na podstawie której Komisja Konkursowa kwalifikowała najlepsze animatorki i animatorów do etapu II, który odbywał się w Ciechocinku. Tam uczestnicy poddani zostali testom pisemnym sprawdzającym ich kompetencje oraz testowi sprawnościowemu . Część pisemna obejmowała tematykę, poruszaną podczas sześciu szkoleń makroregionalnych, które Fundacja organizowała dla animatorów w trakcie realizacji programu „Lokalny Animator Sportu”.

W finałowym etapie trzy najlepsze animatorki i trzech najlepszych animatorów, którzy zgromadzili najwięcej punktów, przedstawiali 10-minutowe prezentacje na temat swojej pracy na orlikach w mijającym roku. Zwycięzcy Konkursu, podczas Gali Animator Roku w Ciechocinku, otrzymali nagrody w postaci voucherów o wartości 2 tys. zł na sprzęt sportowy. Zdobywcy drugich miejsc zostali nagrodzeni vaucherami o wartości 1,5 tys. zł, a trzecich - 1 tys. zł.

Warto przypomnieć, że ostatnie tegoroczne szkolenia makroregionalne dla animatorów, przy wsparciu PKN ORLEN, Sponsora Strategicznego projektu ORLEN na Orliku, odbyły się w październiku w Szczecinku i Lidzbarku. Dzięki nim animatorzy podnieśli swoje kompetencje w zakresie marketingu sportowego, antydopingu i udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznali się z metodyką nauczania niszowych dyscyplin takich jak: Mölkky, Speedball czy Palant.

Opinie uczestników wskazują na potrzebę organizacji profesjonalnych treningów dla pracowników na co dzień organizujących zajęcia na boiskach Orlik w całej Polsce:

Krzysztof Sadowski- Było to super Szkolenie, pełne wiedzy potrzebnej każdemu Animatorowi do pracy na Orliku. Dużo ciekawych wiadomości i sportowych emocji dzięki zajęciom sportowym poprowadzonym przez Kacpa.pl, a wprowadzenie do palanta Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca. Wspaniałe długie spotkanie, za które podziękowania należą się prezesowi Fundacji Orły Sportu Panu Łukaszowi Strzeleckiemu.

Rudolf Trojanowski - Dzięki za wspaniałą atmosferę i profesjonalne wykłady teoretyczne . Część praktyczna była super.

Łukasz Wróblewski - Jedno z najlepszych szkoleń. Dzięki Fundacja Orły Sportu

Krzysztof Sadowski - Będę się powtarzał jak wypłata co miesiąc :). Super szkolenie, pełne sportowych atrakcji, emocji z fantastycznymi ludźmi...Kacpa sam w sobie jest Ikoną zajęć z piłką koszykową, Łukasz Szymborski i jego gra w palanta potrafi wywołać uśmiech i zadowolenie nawet u dorosłych osób. A to wszystko dzięki Marianna Mudlaff i Monika Krzebietke. To dzięki dziewczynom atmosfera na szkoleniu była wesoła, niczym Noc Sylwestrowa... Dzięki Dziewczyny.

Konkursem i finałową Galą Animator Roku 2019, Fundacja zamyka tegoroczny projekt Lokalny Animator Sportu 2019 i przygotowuje się już do nowej edycji w 2020 roku, który z pewnością owocować będzie w wiele sportowych atrakcji. Dziękujemy Wszystkim animatorom oraz animatorkom za rok ciężkiej pracy. Bez tak wspaniałych ludzi, obiekty wybudowane za miliony złotych nie były w pełni wykorzystane. Podziękowania kierujemy również do Ministerstwa Sportu i Turystyki za finansowanie programu. Podziękowania należą się także dla PKN ORLEN, który został Sponsorem Strategicznym projektu ORLEN na Orliku i przez kolejne dwa lata będzie wspierał działania Fundacji Orły Sportu i Lokalnych Animatorów w ich pracy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie