Najlepsi Junior Dziennikarze z całej Polski w Uniejowie

jpZaktualizowano 
Najlepsi szkolni dziennikarze z całej Polski w Uniejowie
Najlepsi szkolni dziennikarze z całej Polski w Uniejowie Bartek Syta
Najlepsze szkolne zespołu redakcyjne spotkały się w Uniejowie aby wspólnie szlifować warsztat dziennikarski.

Młodzi dziennikarze w Uniejowie

2,8 tys. redakcji szkolnych, 15 tys. młodych dziennikarzy, 13 tys. gazetek szkolnych stworzonych na naszej platformie juniormedia.pl – to efekt 6. edycji projektu edukacyjnego Junior Media, w którym Polska Press Grupa przybliża dzieciom i młodzieży świat mediów. Nagroda główna dla najlepszych 10 zespołów szkolnych redakcji to wyjazd na Letnią Szkołę Junior Media do Uzdrowiska Termalnego w Uniejowie.

W bieżącym roku szkolnym Junior Dziennikarze ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski nie tylko kształcili warsztat dziennikarski i tworzyli gazety szkolne, ale również poznawali tajniki kreowania nowoczesnych mediów w nowym cyklu interaktywnych lekcji #juniorlab. Szefowie działów foto, wideo, redaktorzy dzienników i serwisów regionalnych Polska Press Grupy, przekazywali Juniorom wskazówki dotyczące fotografii, materiałów wideo, tworzenia reportaży interaktywnych oraz infografik.

Junior Media dowodzi również, że dzieci i młodzież w Polsce uwielbiają pisać!

Dowodem na to jest zbiór ponad 500 recenzji książek, filmów, gier, spektaklów teatralnych, stworzonych przez Junior Krytyków – najaktywniejszych młodych recenzentów.

Młodzi uczestnicy projektu sprawdzali też nowo zdobyte umiejętności w wielu konkursach, w których wygrywali tablety, komputery, aparaty fotograficzne i gromadzili punkty na konto szkoły w końcowym rankingu redakcji szkolnych. Aktywność dziennikarska bardzo się opłacała.

10 najlepszych szkolnych redakcji z całej Polski wyjechało na LETNIĄ SZKOŁĘ JUNIOR MEDIA do Uzdrowiska Termalnego w Uniejowie. W terminie 10-15 lipca Juniorzy biorą udział w warsztatach dziennikarskich oraz odpoczywają korzystając z atrakcji dostępnych w Termach Uniejów i okolicy.

Warsztaty dotyczące dziennikarstwa sportowego, internetowego, wydarzeń kulturalnych, poprowadzą redaktorzy i szefowie działów z „Dziennika Łódzkiego” Paweł Hochstim, Dariusz Pawłowski i Marta Roszkowska. Warsztat podsumowujący Letnią Szkołę dotyczący tworzenia aplikacji został przygotowany przez Sylwię Żółkiewską z Aplikacje mobilnych w kulturze i edukacji. Alicja Szulc, animator kultury, fotograf związaną z siecią Latających Animatorów Kultury przybliży również technikę animacji poklatkowej.

Letnia Szkoła Junior Media to również czas zabawy i poznawania okolic. Wiele atrakcji młodych dziennikarzom zapewniają Termy Uniejów, w tym m.in. zwiedzanie baszty Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, lekcję „Abecadło o chlebie” połączoną z pieczeniem chleba i zwiedzaniem wiatraka, wycieczkę do ZOO Safarii oraz oczywiście codzienne korzystanie z kompleksu termalno-basenowego.

Zapraszamy na juniormedia.pl oraz na Facebooku Junior Media, gdzie publikowane są relacje z Letniej Szkoły Junior Dziennikarzy.

Lista zwycięzców i szczegóły Letniej Szkoły JM dostępne są na stronie: www.juniormedia.pl/news/kto-pojedzie-na-letnia-szkole-znamy-juz-odpowiedz.html

Sześć lat działania programu pokazuje, że zainteresowanie dziennikarstwem prasowym ciągle rośnie, a w szkołach powstaje coraz więcej gazet szkolnych. Daje to duże nadzieje na to, że wbrew prognozom ekspertów, młode pokolenie nie odejdzie od czytania prasy.

Projekt Junior Media powróci po wakacjach z kolejną dawką wyzwań i konkursów dla Juniorów.

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Materiał oryginalny: Najlepsi Junior Dziennikarze z całej Polski w Uniejowie - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie