Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najczęściej wybierane aplikacje monitorujące aktywność fizyczną. Pomagają śledzić przebieg treningu sportowego

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Mobilne aplikacje pozwalają dokładnie analizować treningi. Urozmaicać je i porównywać ze znajomymi przez media społecznościowe
Mobilne aplikacje pozwalają dokładnie analizować treningi. Urozmaicać je i porównywać ze znajomymi przez media społecznościowe Pixabay.com
Mobilne aplikacje urozmaicają treningi i przede wszystkim stanowią motywator do aktywności fizycznej. Przedstawiamy najpopularniejsze narzędzia, które wspierają zarówno aktywnych amatorów jak i zawodowców. Dokumentują osiągi, bez znaczenia czy chodzi o liczenie kroków, czy o przygotowania do profesjonalnych zawodów sportowych.

Popularne mobilne aplikacje treningowe

Garmin
Aplikacja Garmin Connect Mobile pozwala na bieżąco synchronizować statystyki aktywności, zbierane przez zegarek lub opaskę dla sportowców firmy Garmin z serwisem Garmin Connect. Po włączeniu GPS-a w smartfonie można rejestrować przebytą trasę. Z jej pomocą można wyszukać odpowiednie dla każdego kursy i treningi. Osiąganymi wynikami można się podzielić i udostępnić w serwisach społecznościowych.

Polar
Aplikacja Polar Flow to narzędzie do analizy treningów, aktywności i parametrów snu. Jest w pełni kompatybilna z produktami Polar i umożliwia monitorowanie treningów oraz analizowanie postępów. Umożliwia prześledzenia postępów dzięki cotygodniowym podsumowaniom w kalendarzu. Przedstawia także całodobowy pomiar aktywności: całkowitą liczbę kroków, spalone kalorie i czas snu.

Suunto
Aplikacja Suunto ułatwia śledzenie kluczowych aktywności w jednym miejscu na ekranie głównym. Przedstawia bardziej szczegółowe podsumowania treningów z trendami aktywności, dzienną liczbą kroków i kalorii oraz danymi dotyczącymi snu w postaci streszczeń i w dzienniku. Popularne trasy to gotowe sugestie tras generowane na podstawie milionów tras przebytych przez wszystkich użytkowników. Dzięki tej funkcji ​​odkrywanie nowych tras jest jeszcze łatwiejsze.

Fitbit
Aplikacja Fitbit App w połączeniu ze sparowanym urządzeniem Fitbit pozwala na monitorowanie wielu parametrów m.in. tętna, liczby kroków, czy spalonych kalorii. Oferuje także opcje dotyczące nawodnienia organizmu, indywidualny plan żywieniowy, możliwości analizy snu oraz bilansu kalorycznego. Zależne są one od funkcjonalności wybranego urządzenia Fitbit.

Nike+
Aplikacja Nike+ Running jest ściśle związana z posiadaniem konta w serwisie Nike+. Założyć je można za pomocą danych z Facebooka. Aspekt społecznościowy odgrywa bowiem ważną rolę. Aplikacja skupia się na bieganiu i dopingowaniu naszej aktywności.

MapMyRun
Aplikacja umożliwia korzystanie z indywidualnych planów treningowych i ułatwiających bieganie wskazówek trenerskich. A wszystko to w ramach społeczności liczącej ponad 60 milionów sportowców. Umożliwia synchronizację z najnowszymi aplikacjami i większością urządzeń typu wearables. Miesięczna subskrypcja wersji premium kosztuje 5,99 dolarów amerykańskich.

RunKeeper
Aplikacja służąca do rejestrowania aktywności fizycznej za pomocą między innymi modułu GPS wbudowanego w smartfony. Pozwala śledzić szczegółowe statystyki dotyczące tempa, przebytego dystansu i czasu. Dostarcza użytkownikom statystyk, informacji o postępach oraz wskazówek treningowych dzięki wbudowanym podpowiedziom głosowym.

HealthMate
Aplikacja przeznaczona dla aktywnych osób i tych, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Motywuje do działania, monitoruje ciśnienie tętnicze, a także bada jakość snu. Pozwala w przejrzysty sposób zrozumieć i spersonalizować dane dotyczące treningu fizycznego i reakcji ciała na tę aktywność.

Rouvy
Rouvy Indoor Cycling Workout App to narzędzie pozwalające przenieść treningów do wirtualnego świata kolarskiego. To rozwiązanie dla osób posiadających trenażer. Niezbędne jest tutaj połączenie z internetem o prędkości co najmniej 20 Mb/s. Miesięczna subskrypcja dla pakietu standard to 8 dolarów amerykańskich.

DecathlonCoach
Aplikacja mierzy prędkość, pokonany dystans czy liczbę spalonych kalorii. Pozwala personalizować parametry na ekranie i sprawdzać te informacje w czasie rzeczywistym dzięki komentarzom głosowym. Szczegóły aktywności fizycznej można później analizować na stronie myGeonaute.com. Funkcja kardio pozwala mierzyć rytm serca.

TomTom
Aplikacja TomTom Sports, po akceptacji importu danych z Google Fit, pozwala śledzić codziennych aktywności: kroki, kalorie, czas aktywności i odległości. Umożliwia porównywanie osiągów z innymi użytkownikami w tym samym wieku, tej samej płci i na tym samym poziomie aktywności. Motywację dzięki codziennym podsumowaniom aktywności oraz możliwości udostępniania wyników treningów w mediach społecznościowych.

Adidas miCoach
Aplikacja umożliwiająca śledzenie treningów, analizowanie i zapisywanie wyników oraz dzielenie się nimi ze znajomymi. Obsługuje GPS i mierzy takie parametry jak: dystans, czas treningu, tempo, prędkość, liczbę spalonych kalorii, międzyczasy, przewyższenia. Udostępnia szczegółowe wykresy w podsumowaniach i umożliwia odtwarzanie muzyki.

Andrea Mercato wygrał najdłuższy bieg na świecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki