Strona investinpomerania.pl została uznana za najbardziej przyjazną dla inwestora zagranicznego stronę internetową. Invest in Pomerania powtórzyła zatem sukces z 2013 roku i zajęła pierwsze miejsce ex aequo z Warmińsko-Mazurskim COI. Wyróżnienie zostało przyznane w trakcie spotkania zorganizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych, na którym zaprezentowano „Raport atrakcyjności inwestycyjnej województw - 2015”.

Wynika z niego, że Pomorze, porównując z rokiem poprzednim, plasuje się o klasę atrakcyjności wyżej dla inwestycji z zakresu przemysłu pracochłonnego, usług dla biznesu oraz zakwaterowania i gastronomii.

Nagrodzeni zostali także najwięksi inwestorzy. Nagrody były przyznawane w kategoriach: wartość inwestycji, zatrudnienie, nowoczesne technologie oraz dynamika ekspansji. Wręczono też nagrodę specjalną za całokształt działalności. Inwestycje ulokowane na Pomorzu przy wsparciu Invest in Pomerania wygrały aż w dwóch z czterech kategorii - zatrudnienie oraz nowoczesne technologie. W kategorii zatrudnienie I nagrodę zdobyła firma State Street Bank GmbH sp. z o.o., która w Gdańsku tworzy Centrum Doskonałości Procesów Biznesowych, w którym firma deklaruje miejsca pracy dla 1200 osób. W kategorii nowoczesne technologie pierwsze miejsce przyznano firmie Jeppesen m.in. za rozwój usług przetwarzania danych i rozwój oprogramowania w zakresie nawigacji lotniczej i morskiej.