Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagroda Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego dla gdańskiej Grupy Energa SA

oprac. ab
materiały promocyjne
Gdańska Grupa Energa SA została laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Zielona Gospodarka". Prezes spółki Mirosław Bieliński odebrał statuetkę z rąk prezydenta Bronisław Komorowskiego.

Do tegorocznej dziesiątej edycji nagrody nominowanych zostało 12 firm i instytucji w kategoriach: innowacyjność, obecność na rynku globalnym, ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu oraz zielona gospodarka. W tej ostatniej kategorii najlepsza okazała się Grupa Energa SA.

Czytaj także: Nowy zarząd Energi SA. Prezesem nadal Mirosław Bieliński
- Nominacja to wyraz uznania za wkład, jaki Państwo wnoszą w rozwój gospodarczy naszego kraju oraz budowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki - napisał Prezydent RP w liście gratulacyjnym dla Grupy ENERGA.

W swoim przesłaniu Bronisław Komorowski podkreślił, że siła i znaczenie tej nagrody wynikają z coraz większego potencjału polskiej gospodarki, której wzrost jest wysoko oceniany przez europejskich partnerów Polski.

- Dla nas nagroda Prezydenta to wielki zaszczyt, ale też ważny sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. To także zobowiązanie, iż nie zejdziemy z wytyczonej drogi, która poprzez szereg inwestycji ma nas doprowadzić do celu, jakim jest innowacyjna i ekologiczna energetyka - mówi Mirosław Bieliński.

Grupa Energa m.in. dzięki 47 własnym elektrowniom wodnym oraz licznym farmom wiatrowym przyłączonym do jej sieci jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych, przeprowadziła modernizacje źródeł wytwórczych, zbudowała lub zmodernizowała instalacje ochrony powietrza.

Czytaj także: Grupa Energa SA w I kwartale 2012 osiągnęła 2,82 mld zł przychodu ze sprzedaży

Grupa Energa propaguje także ekologiczne postawy wśród pracowników, m.in. poprzez akcję Energetyczni Obrączkarze. To pierwsza w Polsce inicjatywa oparta na ścisłej współpracy ekologów z energetykami, wpisana w program ochrony bociana białego. Wspólny projekt Grupy Energa i Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "pro Natura" polega na szkoleniu pracowników Energi przez pracowników Stacji Ornitologicznej MiIZ PAN.

Wszystko na temat firmy Energa SA

Razem z "pro Naturą" gdańska firma stworzyła również Fundusz dla przyrody - wspólną inicjatywę organizacji społecznej i firmy w celu realizacji projektów z zakresu ochrony wybranych gatunków zwierząt i roślin. Fundusz ma charakter konkursu grantowego. Dzięki środkom finansowym przekazanym przyrodnikom przez Energę, udało się wesprzeć m.in. odbudowę lokalnej populacji nurogęsi i gągoła na Wyspie Sobieszewskiej, zachować stanowiska jednej z najrzadszych roślin naczyniowych w Polsce - wierzby lapońskiej, zabezpieczyć przed erozją i rozmyciem wyspy na Nysie Kłodzkiej, gdzie swoje lęgowiska ma wiele cennych gatunków ptaków, zabezpieczyć zimowiska nietoperzy w Uniemyślu, zachować lęgowiska ptaków w dolinie Wisły oraz populację brzozy niskiej w Dolinie Czyżówki.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki