Nagrobki w centrum miasta

  Nagrobki w centrum miasta

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jedna z bytowskich firm tydzień temu postawiła w centrum Miastka osiem nagrobków. Mieszkańcy sąsiednich budynków żądają usunięcia kamiennych płyt. Do protestu przyłączył się burmistrz
  Właściciel działki zapowiada, że nie usunie ich, dopóki nie dostanie opartego na solidnych podstawach nakazu.

  - W nocy z okien widzimy upiorny obraz. Nagrobki oświetlone latarniami wyglądają jak cmentarz. One muszą stąd zniknąć - mówi Sławomir Kurdyła, mieszkaniec sąsiedniej kamienicy.

  Nagrobki stoją na ziemi należącej do Mirosława Maszki z Miastka. Właściciel terenu uważa, że to towar jak każdy inny, a w polskim prawie jego eksponowanie nie jest zakazane. - Nie rozumiem, skąd ten szum. Nagrobki będą tu stały i basta. Usunę je dopiero, gdy ktoś poda mi ku temu podstawę prawną - upiera się Maszka.

  Burmistrz Roman Ramion intensywnie pracuje nad znalezieniem stosownego haczyka. - Zaangażowałem naszego prawnika, bo musimy pozbyć się tych nagrobków. To centrum miasta, więc nie może tu stać ekspozycja wyglądająca jak cmentarz - mówi.

  Władze miasta nie zgadzają się na sprzedawanie nagrobnych płyt w centrum również z powodu ogrodzenia - zwykłej drucianej siatki. Przedsiębiorca chciał płyty wystawić na cmentarzu, ale nie dostał na to pozwolenia od burmistrza.

  Mieszkańcy Miastka są podzieleni w ocenie tej ekspozycji. Dla jednych to jakaś straszna rzecz przypominająca cmentarz, a dla innych zwykły towar.

  Gorsze, ich zdaniem, są stragany z ciuchami sprowadzanymi z Chin. - Majtki i rajstopy powiewają na wietrze na ulicy Armii Krajowej, a jakoś nikomu to nie przeszkadza - argumentują.

  Batalia o usunięcie płyt nagrobnych trwa, a tymczasem pojawili się już pierwsi klienci. Pukają do drzwi Sławomira Kurdyły, sądząc, że jest tu biuro sprzedaży nagrobków.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo