Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, czyli spotkanie z...

  Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, czyli spotkanie z dobrą książką [zdjęcia]

  JD

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. Dziś ostatnia okazja, aby odwiedzić Bulwar Nadmorski.
  1/10
  przejdź do galerii

  Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. Dziś ostatnia okazja, aby odwiedzić Bulwar Nadmorski. ©JD

  W Gdyni trwa siódma już edycja Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego. Kto chce uczestniczyć w tym tradycyjnym święcie książki i literatury, może odwiedzić Bulwar Nadmorski jeszcze dziś, w niedzielę.
  Nadmorski Plener Czytelniczy jest nie tylko okazją, aby nabyć w okazyjnej cenie książki, których szeroki wybór, w tym pozycji niedostępnych w księgarniach, przyprawia miłośników literatury o zawrót głowy, ale także, aby porozmawiać z ich autorami. Odbywają się również panele dyskusyjne. W tym roku udział w nich zadeklarowały znane postaci świata literatury i kultury, jak prof. Jerzy Bralczyk, autor takich pozycji, jak "Pokochawszy", „500 zdań polskich”, czy „Mój język prywatny” oraz Hanna Bakuła, malarka i pisarka. Pojawili się ponadto autorzy powieści kryminalnych, w tym Mariusz Czabaj i Jaro Bonk.

  Jak co roku organizatorzy przygotowali imponujący program wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Są to wspólne czytanie bajek i tworzenie ilustracji w ramach warsztatów, zorganizowanych przez fundację Miasto Słowa.

  - Powoduje to, że można odwiedzić Bulwar Nadmorski z dziećmi, a nie będą się one nudzić - mówi Natasza Skotnicz, która pojawiła się przy stoiskach z książkami w weekend.

  Czytaj również: Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. Wakacje z książkami

  Przy okazji Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego ogłoszono także program zaplanowanego w dniach 27 sierpnia - 2 września festiwalu Miasto Słowa, który będzie towarzyszył ogłoszeniu laureatów Nagrody Literackiej Gdynia.

  Dziś, w niedzielę 12 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim czeka jeszcze na zwiedzających wiele ciekawych atrakcji i spotkań. W południe na głównej scenie pleneru Artur Górski rozmawiał będzie z Jankiem Fabiańczykiem, pierwowzorem słynnego „Majamiego" z „Pitbulla” Patryka Vegi. Na zakończenie spotkania obaj panowie będą podpisywać książkę. O godz. 13 rozpocznie się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką powieści dla młodzieży i dorosłych, jak "Tru" i "Obronić Królową". Na godz. 14 zaplanowano Teatrzyk Kamishibai, czyli warsztaty teatralno-plastyczne, przygotowane przez Mrufka Team. Następnie odbędą się spotkania m.in. z Jaro Bonkiem, Martą Guzowską, Iwoną Kienzler, a to tylko niektóre z licznych atrakcji. Nadmorski Plener Czytelniczy zakończy o godz. 18 koncert zespołu Zagan Acoustic live, założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, proponujący słuchaczom repertuar z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej, czy klezmerskiej.

  POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


  Pomorze jest najpiękniejsze! Zobaczcie niesamowite zdjęcia!  TOP 10 najtańszych dzielnic Gdańska. Gdzie są najtańsze mieszkania?  TOP 5 najczystszych jezior na Pomorzu. Musisz tam pojechać!  Trójmiasto z lotu ptaka. Rozpoznasz te miejsca? Rozwiąż quiz!


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo