Nad akademikami czuwała opatrzność

Gdańszczanie wygrali różnicą jednego gola
Gdańszczanie wygrali różnicą jednego gola Grzegorz Pachla
Po trzech kolejnych porażkach piłkarze ręczni AZS AWFiS sięgnęli wreszcie po dwa punkty. Akademicy pokonali we własnej hali Azoty Puławy 27:26, choć to zwycięstwo przyszło im z wielkim trudem.

Pierwsza połowa od początku nie układała się po myśli gospodarzy. Pierwszego gola zdobył Sebastian Płaczkowski i to goście z Puław częściej byli na prowadzeniu. Akademikom sześć razy w tej części gry udało się doprowadzić do remisu, a tak cały czas przegrywali. Na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu gości 14:11.

W drugiej połowie trwał pościg akademickiego zespołu za Azotami. Wreszcie w 48. minucie po skutecznym rzucie Damiana Kostrzewy udało się doprowadzić do stanu 20:20. Kiedy jednak w ciągu minuty goście z Puław zdobyli trzy gole i na dziewięć minut przed końcem spotkania prowadzili 24:21 wydawało się, że gdańszczanie znowu nie zdobędą punktów.

Lepsza gra w obronie i szaleńczy atak dały jednak akademikom prowadzenie w 57. minucie 27:26. Do końca meczu były jeszcze blisko trzy minuty i oba zespoły miały okazje na kolejne gole, ale ich nie wykorzystały.

- Ostatnio nie gramy tak jak powinniśmy. Czegoś nam wyraźnie brakuje. Nie ma już takiej młodzieńczej fantazji, którą mieliśmy w poprzednim sezonie. Mieliśmy grać szybko, bo wiedzieliśmy, że rywale mogą mieć problemy z kondycją w końcówce spotkania. Nie za dobrze to było realizowane. Sami nie umieliśmy wygrać tego meczu, ale chyba opatrzność czuwała nad nami - powiedział Daniel Waszkiewicz, trener AZS AWFiS.

Osłabieniem drugiej linii gdańskiego zespołu jest na pewno brak Szymona Woynowskiego. Zwłaszcza kiedy tak fatalną dyspozycję rzutową jak w sobotnim meczu prezentował Łukasz Masiak.
- Szymon na parkiecie umożliwiał nam więcej wariantów. Wznowił już treningi i liczę, że nas wzmocni - przyznał gdański szkoleniowiec.

AZS AWFiS Gdańsk - Azoty Puławy 27:26 (11:14)
AZS AWFiS:
Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 3, Chrapkowski 4, Ćwikliński 5, Fogler 3, Olęcki 2, Pilch 1, Wysokiński 2, Masiak 1, Sulej, Kostrzewa 4, Ringwelski 2. Kary: 10 minut.
Azoty: Zajdler - Kurowski 1, Płaczkowski 3, Lasoń 2, Buchwald 3, Witkowski 1, Zydroń 11, Mazur, Afanasjew, Szyba 3, Sieczka 2. Kary: 10 minut.