Nabór na etnofilologię kaszubską ciągle trwa

Marek AdamkowiczZaktualizowano 
Chcesz studiować etnofilologię kaszubską? Ciągle masz na to szansę. Rekrutację przedłużono aż do 13 września.

Do 13 września przedłużono rekrutację na etnofilologię kaszubską. Ci, którzy chcieliby studiować ten kierunek na Uniwersytecie Gdańskim wciąż więc mają szansę zgłosić swoją kandydaturę. Na razie chętnych nie ma zbyt wielu.

- Liczba kandydatów - mam na myśli osoby, które uiściły opłatę rekrutacyjną wynosi pięć osób. To stan na środę, 3 sierpnia. Ponadto zapisało się kolejne osiem osób, które jeszcze nie wniosły tej opłaty. Limit miejsc wynosi 25 osób - informuje Monika Rogo z biura prasowego UG.

Podczas rekrutacji pod uwagę brana jest matura z j. polskiego i języka obcego, a także z jednego przedmiotu do wyboru: języka kaszubskiego, historii, historii sztuki, WOS, filozofii, matematyki, geografii, fizyki/fizyki i astronomii, biologii albo drugiego języka obcego. Ogłoszenie listy kandydatów nastąpi 15 września, a listy przyjętych - 23 września.

Etnofilologia kaszubska to studia stacjonarne pierwszego stopnia. Po ukończeniu studiów licencjackich absolwent będzie mógł kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia m.in. na kierunkach filologicznych lub na kulturoznawstwie, pedagogice, socjologii, politologii, historii, etnologii, filozofii.

Jakie są perspektywy zatrudnienia po etnofilologii?

- Można szukać zatrudnienia jako nauczyciel języka kaszubskiego w szkole podstawowej, dziennikarz w mediach lokalnych, działacz kultury, edytor, korektor w redakcjach prasowych i w wydawnictwach - czytamy na stronie internetowej UG. Z uczelnią współpracują: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Radio Gdańsk, Media Kaszëbë.

Pierwsi studenci rozpoczęli naukę w roku akademickim 2013/2014.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie