Lechia Gdańsk

1

0 1 połowa

• KONIEC MECZU! Lechia Gdańsk zwyciężyła w Derbach Trójmiasta!

• Zarandia nawinął obrońcę Lechii pod polem karnym, ale nie zdecydował się na strzał.

• Arka próbowała rozpaczliwie przetransportować piłkę pod bramkę Kuciaka, ale nieudanie.

• GOL DLA LECHII! Flavio Paixao strzałem z najbliższej odległości zamienił na gola dośrodkowanie z rzutu rożnego!

• Nunes ze Sławczewem dobrze zatrzymali wyprowadzającego kontratak Zarandię.

• Lechia zamknęła Arkę na własnej połowie, jednak nie potrafi skruszyć muru piłkarzy z Gdyni.

• Na połowie Arki faulowany był Marco Paixao. Łukasik będzie dorzucać piłkę w pole karne.

• Flavio podawał w pole karne do Marco, jednak ten został zatrzymany przez obronę. Aut dla Lechii.

• Sędzia doliczył aż 6 minut!

• Arka próbowała kombinacyjnego ataku, jednak na koniec Nalepa podawał w pole karne do nikogo.

• Błąd w środku boiska popełnił Sołdecki i zapowiadało się na groźną akcję Lechii, jednak dobrze interweniował Piesio, który przeciął podanie Krasicia i wybił piłkę

• Zmiana w Lechii. Boisko opuszcza Wolski, a pojawia się na nim Romario Balde.

• Nie Augustyn, ale Wojtkowiak był drugim awanturującym się graczem. Dla niego też żółta kartka.

• Żółtą kartką ukarany został Adam Marciniak.

• Kolejne przepychanki pomiędzy piłkarzami obu zespołów. W centrum wydarzeń Marciniak i Augustyn.

• Jurado wywalczył rzut z autu w narożniku boiska.

• Kuciak spokojnie łapie strzał z dystansu.

• Marco Paixao znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale był na spalonym.

• Zarandia popisał się świetnym prostopadłym podaniem na wolne pole do Nalepy, ale gracz Arki nie zdołał dośrodkować z prawego skrzydła nim piłka opuściła boisko.

• Paixao w świetnym stylu przyjął piłkę kosztem Marcjanika i obrócił się w stronę bramki, po czym oddał mocny strzał, jednak minimalnie niecelny!

• Z autu wrzucał piłkę Zbozień, obrońcy wybili pod nogi Piesio, który oddał bardzo niecelny strzał.

• Ostatnia zmiana w szeregach Arki. Ruben Jurado wchodzi w miejsce Patryka Kuna.

• Szwoch próbował strzału z dystansu, ale była to bardzo nieudana próba.

• Żółta kartka dla Nalepy.

• Żółta kartka dla Wolskiego.

• Utarczka między Nalepą i Wolskim. Będą kartki.

• Powodem nieuznania bramki Marco Paixao była pozycja spalona portugalskiego napastnika.

• Kun przekroczył przepisy w walce o piłkę z Wojtkowiakiem. Kuciak rozpocznie grę od rzutu wolnego.

• Piesio nie opanował piłki i tym samym zakończył się dobrze zapowiadający kontratak Arki.

• Pierwsza zmiana w Lechii. Milos za Stolarskiego.

• Zrobił się mecz po tej decyzji sędziego! Kontrę Lechii wyprowadzał Wolski, zagrał do boku do Krasicia który w polu karnym strzelał po długim rogu, ale Steinbors złapał piłkę!

• NIE MA GOLA! Sędzia po videoweryfikacji cofnął decyzję! Steinbors wznowi grę od rzutu wolnego!

• Wolski ponownie wszedł w drybling i ponownie wywalczył rzut wolny dla Lechii, tym razem z boku boiska.

• Piesio zauważył, że Kuciak jest daleko od bramki i spróbował go przelobować, ale uderzał za słabo i Słowak złapał piłkę.

• Ponownie z lewego skrzydła dośrodkowywał Piesio, tyle że tym razem płasko. Kun próbował strzału piętą, ale nie trafił w bramkę.

• Piesio za głęboko dośrodkował w pole karne i Kun nie miał szans sięgnąć tej piłki, która jednak przeleciała tuż obok dalszego słupka Kuciaka!

• Dzisiejsze spotkania ogląda na stadionie 14 113 widzów. To nowy rekord stadionu w Gdyni.

• Bardzo dobry strzał Wolskiego z rzutu wolnego i równie świetna interwencja Steinborsa, który odbija piłkę na rzut rożny!

• Rzut wolny dla Lechii tuż przed polem karnym Arki. Faulowany ponownie był Wolski, który ustawia sobie piłkę.

• Druga zmiana w Arce. Luka Zarandia pojawi się na boisku w miejsce Marcusa Da Silvy.

• Krasić pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki tuż przed polem karnym Arki.

• Zbozień wybija dośrodkowanie Wolskiego. Po chwili za głęboko w pole karne dośrodkował Łukasik i bramkarz Arki, choć naciskany przez Paixao, złapał piłkę.

• Wolski dobrze wszedł w drybling i wywalczył rzut wolny około 30 metrów od bramki Steinborsa.

• Marcus Da Silva przejął piłkę około 40 metrów od bramki Kuciaka, podbiegł bliżej i spróbował strzału z dystansu, ale został on zablokowany.

• Zła interwencja Marciniaka i piłka poleciała w pole karne do Marco Paixao. Dobre wyjście Steinborsa ratuje gospodarzy!

• Zza pola karnego uderzał Sołdecki, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką.

• Za mocne dośrodkowanie Piesio z lewego skrzydła. O utrzymanie piłki w boisku do końca walczył Da Silva, ale nieskutecznie. Aut dla Lechii.

• Zbozień posłał długie podanie do grającego teraz na szpicy Kuna, ale piłkę w polu karnym pewnie złapał Kuciak.

• Marco Paixao fauluje Marcusa Da Silvę pod polem karnym Arki.

• Arka rozpoczęła drugą połowę od długiego podania w pole karne Kuciaka. Strzału zza "szesnastki" próbował Kun, ale bardzo nieudanie.

• W przerwie zmiana w Arce. Grzegorz Piesio w miejsce Siemaszko.

• Wróciła już też Lechia i sędziowie. Za chwilę zaczniemy drugą połowę.

• Piłkarze Arki jako pierwsi wrócili na boisko.

• Koniec pierwszej połowy. Dużo walki, ale mało futbolu w pierwszej połowie Derbów Trójmiasta.

• Łukasik fauluje Kuna w kole środkowym.

• Kuciak łapie dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Arki.

• Sędzia doliczył 2 minuty.

• Zbozień podłączył się do akcji ofensywnej i po klepce z Kunem wywalczył aut na wysokości pola karnego.

• Krasić uderzał głową na dalszy słupek po dośrodkowaniu Wolskiego, ale piłka ani nie znalazła się w siatce, ani nie pomógł jej w tym żaden z graczy Lechii. Obrońcy wybijają piłkę.

• Marciniak blokuje dośrodkowanie Flavio Paixao. Korner dla gości.

• Wolski źle obliczył tor lotu piłki podanej przez Kuciaka i ta wychodzi na aut. Ku zaskoczeniu wszystkich, aut będzie miała Lechia.

• Żółta kartka dla Marcusa Da Silvy za faul na Sławczewie.

• Dośrodkowywana piłka wróciła do Wolskiego, który próbował strzału z dystansu, jednak został zablokowany przez Siemaszko.

• Na połowie Arki faulowany był Milos Krasić.

• Flavio próbował efektownego zagrania piętą, aby przelobować Marciniaka przy linii bocznej, ale piłka opuściła boisko. Aut dla Arki.

• Wolski świetnie dośrodkował w pole karne, a akcję zamykał Marco Paixao, który spudłował z bardzo bliskiej odległości!

• Krasić faulowany przez Nalepę około 40 metrów od bramki Steinborsa. Szansa dla Wolskiego na dobre dośrodkowanie.

• Prostopadłe podanie Siemaszko do Kuna na lewym skrzydle i gracze Lechii ratują się faulem. Będzie rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego.

• Środkiem boiska atakowali Łukasik i Krasić, jednak nie utrzymali się przy piłce i grę od bramki wznowi Steinbors.

• Z prawego skrzydła dośrodkowywał Flavio Paixao i błąd popełnił Steinbors, który nie zdołał utrzymać piłki w rękach. Korner dla Lechii.

• Stolarski ręką blokuje dośrodkowanie Marciniaka. Rzut wolny dla Arki blisko pola karnego.

• Siemaszko próbował dograć na wolne pole do Nalepy, ale piłkę wybili gracze Lechii.

• Szwoch fauluje Sławczewa przy linii środkowej boiska. Z rzutu wolnego wrzucać piłkę będzie Rafał Wolski.

• Lechia przejęła piłkę w strefie środkowej, jednak nie ruszyła do natychmiastowej kontry. Stolarski wycofuje do Kuciaka.

• Siemaszko wpadł w pole karne pomiędzy dwójką obrońców Arki! W tłoku zdołał jeszcze trącić piłkę w kierunku bramki, jednak na posterunku był Kuciak. Nawet gdyby umieścił piłkę w siatce, sędzia nie uznałby gola - był spalony.

• Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce w ostatnich minutach, ale na razie nie wynika z tego absolutnie nic.

• 20 minut za nami. Na razie dużo walki, mnóstwo emocji, ale jakoś mało futbolu. Poza szansą Krasicia, brakowało dobrych akcji podbramkowych.

• Znów gorąco, tym razem na trybunach! Po dośrodkowaniu w pole karne Arkowcy najpierw uważali, że doszło do zagrania ręką Augustyna, a później do faulu na graczu Arki.

• Zablokowany strzał Nalepy na bramkę Kuciaka, korner dla Arki.

• Siemaszko fauluje po raz kolejny, tym razem Wojtkowiaka.

• Siemaszko fauluje Stolarskiego w pojedynku powietrznym. Do arbitra od razu doskoczyli gracze Lechii, domagając się kolejnej kartki dla napastnika gospodarzy.

• ... a także dla Rafała Siemaszko.

• Żółta kartka dla Stolarskiego...

• Jest gorąco! Siemaszko walczył o piłkę ze Stolarskim, a chwilę później obaj piłkarze doskoczyli do siebie, a do nich ich klubowi koledzy.

• Siemaszko faulowany przez Wojtkowiaka w środkowej strefie boiska. Mateusz Szwoch będzie dośrodkowywać piłkę w pole karne.

• Marcjanik oddala niebezpieczeństwo od własnej bramki, ale piłka nie miała żadnego adresata. Aut dla Lechii na własnej połowie.

• Nieudany drybling Wolskiego przy linii bocznej na połowie Arki. Aut dla gospodarzy.

• Wolski wyprowadzał kontratak Lechii, ale nie zauważył, że Marco Paixao, do którego dogrywał piłkę, był na spalonym.

• Ależ szansa Lechii! Krasić z najbliższej odległości trafia w Steinborsa po świetnym dograniu od Stolarskiego!

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Szwoch, ale obrońcy Lechii wybili piłkę i gdańszczanie wyszli z natychmiastową kontrą. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Flavio Paixao, a przewrotką próbował strzelać Marco, ale nie trafił w piłkę.

• Sędzia wyraźnie stara się uspokoić zawodników, na razie bez kartek.

• Arka od pierwszych minut ruszyła do ataku. Był faul przy linii bocznej, następnie Augustyn kopnął leżącego gracza Arki piłką w głowę i doszło do przepychanek!

• Marco Paixao jako pierwszy kopnął piłkę, Lechia rozpoczęła mecz!

• Piłkarze wyszli już na murawę, rozbrzmiewa hymn Arki i zaczynamy lada moment!

• Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy. W trakcie meczu arbiter będzie miał do dyspozycji system VAR.

• W 14 meczach tego sezonu Arka wywalczyła 19 punktów, dzięki czemu plasuje się na 10 miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Lechia, z dorobkiem 14 punktów, jest 12.

• W poprzedniej kolejce oba zespoły przegrały swoje mecze - Arka uległa 0:2 Legii w Warszawie, natomiast Lechia przegrała aż 0:5 na własnym stadionie z Koroną Kielce.

• Najbliżej zwycięstwa nad lokalnym rywalem Arka była 1 maja 2010 roku. Gdynianie na własnym stadionie prowadzili 2:0 aż do 88 minuty meczu, jednak Lechia zdołała wyrównać dzięki bramkom Pawła Nowaka i Luki Vućko.

• Arka jeszcze nigdy nie wygrała z Lechią w Ekstraklasie. Z 8 takich meczów gdańszczanie wygrali aż 6. W poprzednim sezonie w Gdyni padł remis 1:1, natomiast w Gdańsku lepsza okazała się Lechia, która wygrała 2:1.

• Dobry wieczór! Niespełna pół godziny dzieli nas od rozpoczęcia meczu, na który czekało nie tylko całe piłkarskie Trójmiasto - przed nami 40 derby pomiędzy Arką a Lechią! Czy Lechia podniesie się po upokorzeniu, którego zaznała w meczu z Koroną? Czy Arka udźwignie rolę faworyta, w jakiej wiele osób widzi ją przed dzisiejszym meczem? Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk!