Na wakacje koleją

Materiał informacyjny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Udostępnij:

*

Jedźmy koleją nad morze i jeziora, w góry, do miejsc historycznych i parków narodowych. Podróżujmy pociągami z dużych aglomeracji i małych miejscowości.

Bardziej komfortowe podróże zapewniają nowe i przebudowane stacje i przystanki. Dzięki windom, pochylniom, ścieżkom naprowadzającym, czytelnym informacjom – także w języku Braille’a, podróż koleją jest łatwiejsza, przystępniejsza i przyjemniejsza.

Z roku na rok zwiększa się liczba stacji i przystanków dostępnych dla wszystkich podróżnych, gdyż PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. efektywnie wykorzystują środki programów UE i budżetu państwa – przewidziane w Krajowym Programie Kolejowym o wartości 76 mld zł.

Wsiądź do pociągu w Roku Kolei *. Tylko w porównaniu z ubiegłorocznymi wakacjami dostęp do kolei zwiększyło 17 nowych przystanków, ponad 100 przebudowanych stacji i przystanków. To dodatkowa zachęta, aby na przejazd wybrać pociąg – najbardziej bezpieczny i ekologiczny środek transportu oraz ograniczyć emisje CO2.

– Krótsze podróże nad polskie morze i lepsza infrastruktura portów Pomorza Gdańskiego – to efekty Krajowego Programu Kolejowego. Zachęcam mieszkańców województwa pomorskiego do korzystania z usług polskich kolei w trakcie sezonu wakacyjnego – powiedział Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP.

– Konsekwentnie zwiększamy w całej Polsce liczbę miejsc, z których można wygodnie wsiadać do pociągów. Znacznie wzrosła liczba stacji i przystanków, które poprawiły komfort podróży. Nowe dobrze przygotowane perony ułatwiają rozpoczęcie i zakończenie podróży koleją – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W województwie pomorskim lepszy dostęp do kolei zapewniają dobrze przygotowane, przebudowane przystanki i stacje na liniach z Malborka do Kwidzyna. Ze stolicy województwa, z dostępnej dla wszystkich podróżnych stacji Gdańsk Główny, możemy wygodnie podróżować pociągami dalekobieżnymi, regionalnymi i aglomeracyjnymi.

Do wakacyjnych atrakcji szybciej możemy dojechać pociągiem do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Za-kopanego. Kolej jest również atrakcyjnym i bezpiecznym środkiem komunikacji dla mieszkańców i turystów odwiedzających Kaszuby i Wybrzeże oraz inne regiony województwa i kraju. Ostatnie lata to czas rozwoju kolei we wszystkich regionach Polski.

* 1 stycznia 2021 r. rozpoczął się Europejski Rok Kolei. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma na celu promowanie kolei jako zrównoważonego, inteligentnego i bezpiecznego środka transportu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie