W ten dzień musisz wyglądać wyjątkowo. Ubierasz się więc w kupioną na wyprzedażach sukienkę i robisz makijaż. Ale nie byle jaki makijaż. Ten sylwestrowy musi być niepowtarzalny, jak jedyna noc w roku, kiedy zdobi twarz kobiety. Przygotowując makijaż sylwestrowy, nie możemy zapomnieć o jego motywach przewodnich, którymi są: blask, światło i wyrazistość. Przede wszystkim jednak procesem tworzenia tak wyjątkowego makijażu kierować powinna nasza wyobraźnia.

Tak, jak każdy makijaż, także make up sylwestrowy powinien być dostosowany do warunków otoczenia. Zazwyczaj zabawa sylwestrowa trwa wiele godzin, należy więc pamiętać o tym, że nasz makijaż musi być przede wszystkim trwały, tak aby olśniewał nie tylko na początku imprezy, czy o północy, ale również w momencie powrotu z szampańskiej zabawy. Wskazane są więc podkłady, pudry i spreje utrwalające i przedłużające trwałość kosmetyków nałożonych na twarz.

pexels

Moc kolorów

Warto pamiętać, że będziemy przebywać w miejscach słabo oświetlonych sztucznym światłem. A to oznacza, że makijaż powinien być na tyle intensywny i wyrazisty, aby mógł być zauważony także przy słabym świetle, np. w blasku świec. W takich niesprzyjających warunkach doskonale wyglądają intensywne kolory i wyraźne kreski na oczach. Najważniejsze jednak, żeby makijaż korespondował z kreacją i typem urody. Kobiety, które nie lubią wyrazistego makijażu, mogą wybrać jeden kolor. Sylwestrową klasyką w makijażu jest brokat oraz odcienie złota i srebra.

Wielki blask

Ze względu na taneczny charakter zabawy, wskazane jest, aby makijaż sylwestrowy był pełen blasku. W tym przypadku przyda nam się brokat: i to zarówno na powiekach, jak również na skórze, włosach, twarzy oraz dekolcie. Możemy też wokół oczu i przy skroniach przykleić cyrkonie lub perełki. Można też skorzystać ze sztucznych rzęs lub wielokrotnego nałożenia tuszu. Dzięki temu wzrok kobiety stanie się bardziej uwodzicielski.

pexels

Co na głowie?

Fryzura musi być dobrana do kreacji. Ważne jest też zachowanie proporcji między wielkością dekoltu, długością szyi a kształtem twarzy. Najłatwiej mają panie z owalnym kształtem buzi - im pasuje prawie każde uczesanie. Z kolei jeśli ktoś ma krótszą szyję - polecić można włosy lekko upięte zamiast rozpuszczonych. Najlepsze będą fryzury zwiewne, loki i fale. Odpadają koki i inne sztywne uczesania. Ma to wyglądać swobodnie i naturalnie, jednym słowem artystyczny nieład.

Jak się modnie ubrać?

Modne są nadal lata 80. Nowością w kreacji i zarazem hitem jest efekt ombre, czyli kolorystyczne cieniowanie, np. na cekinach. Niezmiennie modne na sylwestra są oczywiście cekiny, a także czerń i złoto. Królują sukienki mini z długim rękawem. Do takiej kreacji pasują cekiny. Modne są też sukienki typu sleep dress, czyli a’la koszula nocna. Obowiązkowo cienka tkanina, najlepiej jedwab oraz cieniutkie ramiączka. W tym wypadku odchodzi się od czerni - króluje czerwień.
Hitem są szpilki welurowe. Do sylwestrowej kreacji będą też pasować sandałki zapinane wokół kostki.

Maluj się, kto może: makijaż dla kobiety dojrzałej

POLECAMY NA STRONIE KOBIET: