Na łyżwach pod namiotem

Jacek SkrobiszZaktualizowano 
Rozpoczął się montaż konstrukcji malborskiego lodowiska
Rozpoczął się montaż konstrukcji malborskiego lodowiska Anna Arent-Mendyk
Za 10 dni planowane jest oficjalne otwarcie krytego lodowiska w Malborku. Inwestycja do tej pory kosztowała 2,6 mln zł brutto. Mieszkańcy będą mogli ślizgać się w namiocie chroniącym przed mroźnym wiatrem, a także korzystać z pomieszczeń socjalnych i wypożyczalni łyżew.

Otwarcie lodowiska może się jednak przesunąć. Jak będzie - to okaże się 5 stycznia, w momencie uruchomienia agregatu mrożącego taflę lodu. Gdy zadziała, dzieci i młodzież, ale i dorośli mogą już ostrzyć łyżwy. Jeśli urządzenie nie zechce współpracować, inaugurację trzeba będzie trochę przesunąć.

- Rozpoczęliśmy montaż lodowiska i chcielibyśmy, by 10 stycznia mieszkańcy mogli już korzystać z obiektu - mówi Piotr Sadowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku.

Dla malborczyków będzie to drugi sezon zimowy, w którym mają okazję korzystać z lodowiska.
Na początku ślizgawka funkcjonowała w mniej dostępnym miejscu, bo na terenie OSiR przy ul. Parkowej, i była odkryta (zakup lodowiska wraz z agregatem to wówczas koszt ponad 500 tys. zł). Teraz obiekt będzie bardziej dostępny, bo powstał w śródmieściu, przy ul. Mickiewicza. Zaletą będzie też wielkość tafli, której długość zwiększy się z 30 do 40 metrów. Szerokość lodowiska to 20 m.

Znane są już ceny biletów. Dzieci i młodzież - 3 zł, a dorośli mogą się ślizgać za 5 zł za godzinę. Wypożyczenie łyżew to dodatkowy koszt 5 zł. W piątki i soboty będzie się odbywała nauka jazdy na łyżwach.

Lodowisko nie będzie mogło funkcjonować dłużej niż przez kilka chłodnych miesięcy. Dlatego Urząd Miasta i OSiR mają już plany, jak wykorzystać namiot w sezonie wiosennym i jesiennym.

Konstrukcja lodowiska zostanie rozebrana, a w jego miejsce pojawi się boisko ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych. Ma też powstać ścianka wspinaczkowa.

W budżecie miasta na 2009 rok zabezpieczono na ten cel 400 tys. złotych.

polecane: 60 Sekund Biznesu: Niemcy najważniejszym partnerem handlowym.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie