Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Na Krakowcu najlepsze działki w Polsce

  Na Krakowcu najlepsze działki w Polsce

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Powstaje najlepszy ogród działkowy w Polsce i jeden z najlepszych w Europie - powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, wizytując tereny przyszłych działek na Krakowcu.
  Przeprowadzają się tam działkowcy z ogródków "Narwik" i "Waryński". Przez ponad pół wieku mieściły się one na Letnicy, gdzie obecnie trwa porządkowanie gruzowiska i przygotowywanie placu pod budowę Baltic Areny.

  - Zaczniemy się na dobre wprowadzać, jak tylko uspokoi się pogoda - mówi Andrzej Matyja, szef "Narwika", który w przyszłym roku obchodzi 60. rocznicę utworzenia.


  - Przeprowadzka była niezbędna. Prawo mówi, iż jeśli miasto bądź jakikolwiek inny inwestor chce wybudować coś na terenach działek, musi wybudować nowy ogród - przypomina Adamowicz.

  Przeprowadzka kosztowała ok. 30 mln zł, z czego 23 mln poszło na przygotowanie terenów na Krakowcu, a reszta - na odszkodowania.

  - Dziękuję Polskiemu Związkowi Działkowców za wsparcie w przygotowaniach do budowy stadionu - dodał Adamowicz.

  - Rzeczoznawcy powyceniali działki na Letnicy sprawnie, nie było problemów, ludzie byli zadowoleni, wypłaty dostaliśmy na czas. Na Krakowcu warunki są znacznie lepsze. Do każdej działki doprowadzony jest prąd i woda. Czekamy jeszcze na instalację wodomierzy - dodał Matyja.

  Działek na Krakowcu będzie w sumie 602, każda średnio po 460-470 metrów kwadratowych. - To więcej niż na Letnicy, tam była przede wszystkim "marchewka-pietruszka", a tu mają być także tereny rekreacyjne - dodaje prezes "Narwika".

  Anonimowo działkowcy zwracają uwagę, że już w czasie budowy zdarzały się kradzieże. - Mamy nadzieję, że tym razem działania policji i Straży Miejskiej nie będą pozorowane, tak jak miało to miejsce na Letnicy - mówią.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo