Na gdyńskim peronie zaczynają montować ławki

  Na gdyńskim peronie zaczynają montować ławki

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W nową fazę wkracza remont peronu przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdyni Gł.
  W tym tygodniu mają zostać wyznaczone miejsca na nowe gabloty i ławki.

  - Trwają także prace montażowe pod zadaszenie peronu oraz montaż urządzenia dźwigowego do windy. Gdy podpory pod ławki będą na miejscu, robotnicy przystąpią do brukowania peronu - informuje Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.

  Całość prac na peronie w Gdyni ma się zakończyć 31 lipca. Jak już informowaliśmy jest szansa, by winda oraz pochylnia, która zastąpi dawne schody prowadzące do holu dworca dalekobieżnego, zostały oddane do użytku wcześniej.
  Szefowie SKM w dalszym ciągu podtrzymują tę deklarację, ale asekuracyjnie starają się nie podawać konkretnych dat. - Wiele zależy od uwarunkowań technicznych. Cały czas napotykamy na niemiłe niespodzianki, wynikające między innymi z braku dokumentacji technicznej peronu - dodaje Bujnicka.

  Koszt przebudowy peronu SKM Gdynia Gł. to 7,5 mln zł. Niezależnie, na Dworcu Podmiejskim montowany jest system zdalnego sterowania ruchem kolejowym WT UZ, który w tej chwili (w nieco zmodyfikowanej wersji) funkcjonuje w warszawskim metrze.

  WT UZ ma we wrześniu rozpocząć kierowanie ruchem SKM między Gdynią Główną a Orłowem. Cała linia SKM będzie sterowana zdalnie najpóźniej w 2012 roku.

  Paweł RydzyńskiWakacyjna promocja w SKMWzorem lat ubiegłych, w wakacje Szybka Kolej Miejska wprowadza promocyjną ofertę "Przejazd Rodzinny".

  Opiekun dziecka, które nie ukończyło 16. roku życia, będzie mógł nabyć bilet ze zniżką 33 proc. Dziecko nie traci prawa do ulgi ustawowej - 37-procentowej szkolnej lub innej, np. inwalidzkiej.

  Jeśli dziecko nie ma przy sobie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do ulgi, a jedynie dokument poświadczający wiek, zarówno dziecko, jak i opiekun mają prawo do kupna biletów ze zniżką 33 proc.
  Oferta ważna jest we wszystkich pociągach SKM (i tylko SKM) od 21 czerwca do 31 sierpnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo