Na akcję nie pojadą

  Na akcję nie pojadą

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Duża część z 46 autobusów zamówionych przez Komendę Główną Policji w słupskiej firmie Kapena ma usterki. Spółka zobowiązała się je usunąć. Przetarg na dostawę pojazdów dla mundurowej formacji był dla słupskiego przedsiębiorstwa "strzałem" za 20 mln zł.
  Każdy autobus przystosowany jest do przewozu 26 funkcjonariuszy wyposażonych w tarcze ochronne i hełmy. Posiada klimatyzację i sprzęt audio-wideo. Po odebraniu autobusów rzeczywistość nie okazała się aż tak różowa. Jakość 18 pojazdów została zakwestionowana przez KGP. Jeden miał usterkę silnika, inne - zawieszenia. Nie działały zainstalowane odtwarzacze DVD, odklejały się uszczelki. W jednym z autobusów przy montażu klimatyzacji został pogięty dach.

  Pojazdy z usterkami już zostały zwrócone producentowi. W ramach gwarancji ma naprawić wszystkie błędy i na własny koszt przetransportować autobusy do KGP. - Nie były to aż tak poważne usterki, jakby się mogło wydawać, ale jednak zdarzyły się - mówi podinsp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy komendanta głównego policji. - Są na bieżąco usuwane. W jednym przypadku przedłużono nam gwarancję.

  Słupska firma nie bagatelizuje sprawy, jednak zachowuje spokój. - Te autobusy mają trzy lata gwarancji - mówi Stefano Rossi, prezes zarządu Kapeny SA. - Usterki zdarzają się we wszystkich pojazdach, bo to produkcja seryjna. Produkujemy ich od 200 do 250 rocznie. Nie ma się więc czego obawiać, wszystkie zostaną naprawione w jak najkrótszym czasie. Myślę, że zajmie nam to około dwóch dni.

  Czy policja nadal będzie zamawiać autobusy w Słupsku? - Każdy ma prawo wziąć udział w przetargu, także Kapena - dodaje podinsp. Sokołowski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo