Myszka mistrzem świata!

Piotr Myszka z AZS AWFiS Gdańsk zapewnił sobie mistrzostwo świata w żeglarskiej olimpijskiej klasie RS:X już na dzień pod końcem regat w Ejlacie w Izraelu. W sobotę wyścig medalowy, ale zawodnikowi z Gdańska złota nic już nie odbierze.

Myszka w piątek pływał znakomicie. W pierwszym starcie zajął trzecie miejsce, ale potem mijał linię mety jako pierwszy i drugi demonstrując fantastyczną formę. Nad drugim Holendrem Kiranem Badloe ma już 24 punkty przewagi, a to oznacza, że zapewnił sobie mistrzostwo świata. To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Po raz ostatni Myszka medal mistrzostw świata zdobył pięć lat temu, kiedy zajął drugie miejsce. W 2010 roku sięgnął po mistrzostwo świata w Danii.

Paweł Tarnowski z SKŻ Ergo Hestia Sopot nie był aż tak równy, ale utrzymał czwarte miejsce. Do najniższego stopnia podium traci trzy punkty i na pewno w ostatnim wyścigu sobotnim podejmie walkę o brązowy medal. Poprawił się Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który awansował z 33 na 22 miejsce.

Kolejny udany dzień miała za sobą zawodniczka sopockiego klubu, Małgorzata Białecka. Cieszy jej forma, bo żeglarka SKŻ pokazuje, że zamierza liczyć się na igrzyskach. Przed wyścigiem medalowym ma przewagę 11 punktów. Trzecią pozycję zajmuje nadal Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa), a to pokazuje, że w sobotę mogą być kolejne medale dla Polski. Dla Białeckiej medal mistrzostw świata byłby najlepszym wynikiem w karierze, bo do tej pory zdobyła srebro na mistrzostwach Europy.