Mysona i Gajtkowski przyjeżdżają do Gdańska

Piłkarze Lechii do startu rozgrywek ekstraklasy przygotowują się na zgrupowaniu we Wronkach. Gdańszczanie rozegrali też drugi mecz kontrolny.

Kilka dni temu zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1. W sobotę biało-zieloni zagrali z Worskłą Połtawa z Ukrainy i ponownie padł remis 1:1 (0:1). Jednynego gola dla biało-zielonych strzelił w 90. minucie Hubert Wołąkiewicz z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z graczy Worskły.

Lechia: Kapsa - Piątek, Manuszewski, Wołąkiewicz, Kosznik - Andruszczak, Trałka, Cacić, Rogalski - Rybski, Buzała oraz Kawa, Midzierski, Kalkowski, Cetnarowicz, Miklosik, Kasperkiewicz, Szałęga.

Lechia z Worskłą grała już zimą na zgrupowaniu w Turcji. Wówczas biało-zieloni zwyciężyli aż 3:0, ale w zespole z Ukrainy zagrało tylko czterech piłkarzy z pierwszego składu. Teraz rywale wystąpili w mocniejszym zestawieniu i to było widać na boisku. Worskła zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce, ale dobrze i pewnie grająca defensywa gdańszczan nie dopuszczała do większego zagrożenia pod bramką Pawła Kapsy. Jeden błąd sprawił, że Worskła zdobyła gola. Lechia lepiej zagrała po przerwie, ale wyrównała w ostatniej minucie.

Lechia jest coraz bliżej kolejnych, po Frane Caciciu, wzmocnień. Dzisiaj do Gdańska na badania medyczne mają przyjechać obrońca Arkadiusz Mysona i napastnik Krzysztof Gajtkowski. Po badaniach mają podpisać kontrakty i dojechać do zespołu do Wronek.

- Mamy już ustalone wszelkie szczegóły tych transferów oraz kontraktów indywidualnych - zapewnia Radosław Michalski, dyrektor sportowy Lechii. - Mysona od razu zostanie naszym zawodnikiem. W przypadku Gajtkowskiego będzie to roczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

Działacze gdańskiego klubu negocjują też z Koroną transfer Marcina Kaczmarka.

- Na razie są rozbieżności w kwocie transferu. Oczekiwania kielczan są zbyt wysokie. Będziemy dalej rozmawiać, tym bardziej że sam piłkarz chciałby grać w Lechii - powiedział Michalski.

Wkrótce też wyjaśni się kwestia kontraktu Borisa Radovanovicia.

- Chorwat kończy się leczyć i wkrótce wróci do treningu, a wówczas podejmiemy decyzję odnośnie podpisania kontraktu - przyznał dyrektor sportowy biało-zielonych.

A w meczu drużyna Młodej Ekstraklasy Lechia wygrała z Lechem 1:0 po golu Marcina Łuczaka.