TOK
W meczu 1/8 finału mundialu w Brazylii Niemcy wygrali po dogrywce z Algierią 2:1. Bramki strzelili Andre Schuerrle (92) i Mesut Oezil (120) oraz Abdelmoumen Djabou (120+1). Drużyna Niemiec zagra w ćwierćfinale z Francją, która pokonała Nigerię 2:0.

Jeśli ktoś myślał, że Niemców czeka łatwy mecz, szybko musiał zmienić zdanie. Algierczycy zagrali odważnie, od początku pokazując, że nie mają zamiaru tylko się bronić. W 9. minucie Manuel Neuner ratował skórę faworytów, powstrzymując poza polem karnym Islama Slimaniego (to była pierwsza, ale nie ostatnia tego typu interwencja niemieckiego bramkarza).

Wprawdzie odpowiedział strzałem z dystansu Bastian Schweinsteiger, ale to zespół z Afryki stwarzał groźniejsze sytuacje. Najpierw Sofiane Feghouli zakręcił dwoma obrońcami i zamiast podawać, strzelił nad poprzeczką z ostrego kąta. Później Slimani uderzeniem głową trafił do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Świetną okazję zmarnował, który Fauzi Ghoulam strzelił w długi róg, obok bramki.

Mundial 2014: Niemcy - Algieria FOTORELACJA: WIELKA GALERIA ZDJĘĆ
Im bliżej końca pierwszej części, tym akcje Niemców stawały się groźniejsze. Rais Mbolhi poradził sobie z ni to strzałem, ni podaniem Mesuta Oezila, odbił też uderzenie z dystansu tego zawodnika.

W 40. minucie powinno być 1:0 dla Niemiec. Zza pola karnego huknął Toni Kroos, a dobitkę Mario Goetze w świetnym sposób obronił bramkarz Algierczyków!

Niemcy natarli też od początku drugiej połowy - Shkodran Mustafi główkował z kilku metrów, wprost w bramkarza. Okazję na gola miał również Philipp Lahm, który po raz 50. grał w roli kapitana reprezentacji. Jego strzał zmierzający w okienko końcówkami palców obronił Mbolhi.

Algieria odgryzała się kontrami, jednak to Niemcy nacierali z coraz większą siłą. W 80. minucie Mbolhi obronił główkę z pięciu metrów Thomasa Muellera i poradził sobie z dobitką Andre Schuerrle.

Niemcy chcieli skończyć mecz przed dogrywką, jednak grali nerwowo. Świadczył o tym rzut wolny, który był ćwiczony na treningach, ale spartaczony przez poślizgnięcie się Muellera.

Ledwo zaczęła się dogrywka i już był gol dla Niemiec. Mueller podał przed bramkę, a rezerwowy Schuerrle piętą skierował piłkę do siatki. W 120. minucie podwyższył na 2:0 Oezil, ale Algierczycy zadbali o emocje w doliczonym czasie, kiedy trafił Abdelmoumen Djabou. Na wyrównanie zabrakło już czasu...

1/8 finału: Niemcy - Algieria 2:1 (0:0, 0:0) po dogrywce.

1:0 Andre Schuerrle (92), 2:0 Mesut Oezil (120), 2:1 Abdelmoumen Djabou (120+1).

Niemcy: Manuel Neuer - Jerome Boateng, Per Mertesacker, Shkodran Mustafi (70. Sami Khedira), Benedikt Hoewedes - Bastian Schweinsteiger (109. Christoph Kramer), Philipp Lahm, Toni Kroos - Mesut Oezil, Mario Goetze (46. Andre Schuerrle), Thomas Mueller.

Algieria: Rais Mbolhi - Essaid Belkalem, Rafik Halliche (97. Madjid Bougherra), Faouzi Ghoulam, Aissa Mandi - Medhi Lacen, Sofiane Feghouli, Saphir Taider (78. Yacine Brahimi), Mehdi Mostefa - Islam Slimani, Hilal Soudani (100. Abdelmoumen Djabou).

Żółte kartki: Philipp Lahm (Niemcy), Rafik Halliche (Algieria)

Sędziował: Sandro Ricci (Brazylia). Widzów 43 063. PAP

*Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
*2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
*Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
*Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

Materiał oryginalny: Mundial 2014: Niemcy - Algieria 2:1. Awans Niemców dopiero po dogrywce [RELACJA, ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni