MŚ w lotach narciarskich: Piąte miejsce Polaków. Zwyciężyli Norwegowie [WYNIKI]

Tomasz Biliński (AIP), ŁŻ
W mistrzostwach świata w lotach polscy skoczkowie narciarscy zajęli piąte miejsce. Najlepiej skakał Kamil Stoch. Złote medale zdobyła reprezentacja Norwegii. Na podium stanęli jeszcze Niemcy i Austriacy.

Stoch, który nie zakwalifikował się do zawodów indywidualnych był pierwszym Polakiem skaczącym w Tauplitz-Bad Mittendorf podczas niedzielnego konkursu. Dwukrotny mistrz olimpijski uzyskał 207 m. Klemens Murańka skoczył 203 m, Stefan Hula 191,5 m, a Dawid Kubacki 166.

Po pierwszej serii ekipa Łukasza Kruczka była piąta z dorobkiem 617,9 pkt. Prowadzi Norwegia (725 pkt), przed Austrią (691,8), Niemcami (658,3) i Słowenią (655,7).

Drugą serię ponownie bardzo dobrze, jak na panujące warunki, rozpoczął Stoch. 29-letni skoczek uzyskał 202,5 m. Murańka skoczył 170 m, a Kubacki 190 m. Przed ostatnią kolejką Polacy awansowali na czwarte miejsce, bo swoją próbę zepsuł Anze Lanisek ze Słowenii.

Ostatecznie biało-czerwoni zajęli piąte miejsce. Stefan Hula uzyskał 189,5 m i to było za mało, by utrzymać przewagę nad Słoweńcami. Zwłaszcza, że skaczący w tej samej rundzie Peter Prevc oddał skok na 238. m.

Mistrzami świata zostali Norwegowie (Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Kenneth Gangnes), drugie miejsce zajęli Niemcy (Richard Freitag, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Severin Freund), a trzecie Austriacy (Stefan Kraft, Manuel Fettner, Manuel Poppinger, Michael Hayboeck).