Jakub Maj
Jakub Maj
Pawel Relikowski / Polska Press
Mundial w Katarze dobiegł końca, a to oznacza, że najwyższy czas na podsumowanie minionego turnieju. Brytyjscy dziennikarze "The Athletic" postanowili stworzyć ranking najbardziej atrakcyjnych spotkań na mistrzostwach świata. Jedno ze spotkań Polaków zajęło zaszczytne... ostatnie miejsce.

"The Athletic" przez cały mundial tworzył noty i oceniał mecze mundialu. Teraz, kiedy mistrzostwa świata dobiegły końca, dziennikarze podsumowali wszystkie spotkania i stworzyli ranking na bazie atrakcyjności każdego z pojedynków.

Najlepszy mecz

Oczywistym wygranym został mecz finałowy pomiędzy Argentyną i Francją. Piłkarze z Ameryki Południowej wyszli na prowadzenie w 23. minucie dzięki Messiemu, który wykorzystał rzut karny. 13 minut później było już 2:0, dlatego większość kibiców myślała, że Argentyńczycy pewnie wygrają mecz. Dwie bramki w końcówce w wykonaniu Kyliana Mbappe sprawiły, że doszło do dogrywki. W doliczonym czasie gry zobaczyliśmy dwie kolejne bramki - Messiego i Mbappe. W rzutach karnych lepsza okazała się ekipa "Albiceleste", dlatego to podopieczni trenera Scaloniego podnieśli puchar.

- Ten mecz zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych finałów mistrzostw świata w historii. Pojedynek został wybrany najlepszym spotkaniem turnieju po tym jak Messi podniósł puchar mundialu po raz pierwszy w swojej karierze - pisze "The Athletic".

Mecz Polski na ostatnim miejscu

Nie można negować faktu, że reprezentacji Polski na mundialu w Katarze odniosła historyczny sukces. Awans z grupy po 36 latach może bardzo cieszyć. To co nie napawa kibiców optymizmem to styl, który obraliśmy podczas mistrzostw świata. Czesław Michniewicz zdecydował, że postawi na defensywną taktykę i "zamurowanie" bramki.

Najlepszym przykładem pragmatycznej taktyki był pierwszy mecz mundialu (z Meksykiem). Obie drużyny bały się zaryzykować, dlatego gra była brzydka i nie mogła porwać publiczności. Piłkarze obydwu zespołów preferowali długie podania, dlatego na boisku oglądaliśmy bardzo dużo niedokładnych zagrań i przypadkowych akcji. Przez brytyjskich dziennikarzy, spotkanie Polska - Meksyk zostało ocenione najgorzej ze wszystkich. Pierwszy mecz Biało-Czerwonych zajął 64. miejsce (ostatnie).

Pozostałe spotkania były już dużo lepsze. Mecz z Arabią został umieszczony przez "The Athletic" na 24. miejscu. Pojedynek z Francją znalazł się na 27. pozycji, natomiast decydujący mecz grupowy z Argentyną zajął 35. miejsce.