• GOL! Kieran Trippier dobrym uderzeniem daje nadzieje Anglikom.

• David Ospina wybronił strzał Jordana Hendersona!

• GOL! Marcus Rashford na boisku pojawił się późno, ale i tak będzie miał spory udział w ewentualnym awansie Anglików

• GOL! Juan Cuadrado mocnym strzałem zaskoczył golkipera Anglii.

• GOL! Nie myli się również kapitan Anglii. Harry Kane strzałem po ziemi pokonał Ospinę

• GOL! Radamel Falcao udanie rozpoczyna serię jedenastek.

• I rozpoczynamy rzuty karne. Dla Kolumbii to pierwsze w historii ich występów na mistrzostwach świata.

• Koniec drugiej części dogrywki. Zadecydują rzuty karne.

• Dobre wyjście z bramki Ospiny. Poradził sobie z dośrodkowaniem w pole karne po rzucie wolnym. Maguire nie doszedł do piłki.

• Dier wybił piłkę za linię końcową, zahamował atak Falcao ale sędzia popełnił błąd i nie pokazał rzutu rożnego Kolumbii

• Na boisku pojawił się Cristian Zapata. W miejsce Santiago Ariasa

• Niecelne uderzenie Diera głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

• Marcus Rashford ostatnim zmiennikiem w Anglii. Zszedł Kyle Walker

• Rose po indywidualnej akcji uderzył na bramkę Kolumbii. Zabrakło centymetrów

• Anglicy próbują, lecz widać, że brakuje im sił. Ich atakom brakuje dynamiki co wykorzystują defensorzy z Kolumbii

• Mina zahamował akcję rywali lewym skrzydłem. Tylko na chwilę. Strata Falcao zaowocowała kolejnym atakiem Europejczyków. Lingard przewrócił się, Anglicy tracą już siły

• Anglia teraz przycisnęła. Vardy coraz lepiej radzi sobie z przeciwnikami, ale brakuje tego ostatniego celnego strzału

• Mina opanował piłkę na własnej połowie. Nie pozwolił na dojście do niej Vardy'emuht

• Vardy złapany na pozycji spalonej po podaniu Kane'a. Uderzenie i tak niecelne

• Wracamy do gry

• Pierwszy kwadrans dogrywki za nami, a ćwierćfinalista wciąż nieznany.

• Kolumbijczycy ponownie próbowali skrzydłem. Tym razem defensywa Anglii nie pozwoliła na wdarcie się w pole karne.

• Falcao blokowany przez przeciwników, wygrał pojedynek w powietrzu. Strzał głową okazał się niecelny

• Po dośrodkowaniu Cuadrado głową uderzał Mina. Nad poprzeczką

• Po strzale Bacci Kolumbia będzie miała rzut rożny.

• Anglicy wymieniali podania w środku pola, ale nie potrafią stworzyć sobie sytuacji. Kolumbia przeważa nie tylko w defensywie, kolejna strata Lingaarda i podopieczni Pekermana ruszyli lewym skrzydłem.

• Danny Rose zastąpi w dogrywce Ashleya Younga

• Anglia w ostatnich minutach nie wychodzi z własnej połowy, natomiast Kolumbia wyszła z kolejnym atakiem. Falcao zatrzymany na skrzydle

• Pickford obronił kolejny strzał. W dogrywce Kolumbia znacznie aktywniejsza

• Kolumbijczycy środkiem pola próbowali wedrzeć się w pole karne. Udana interwencja Stonesa

• Cuadrado nie odebrał podania od Muriela, który popędził prawym skrzydłem. Anglicy przejęli piłkę

• Mocne starcie Younga z Barriosem. Obaj padli na ziemię, grę wznowią Anglicy

• Dogrywka rozpoczęta Przed nami dodatkowe 30 minut gry.

• Koniec meczu, ale będziemy mieć jeszcze dogrywkę. Kolumbia rzutem na taśmę, ale pozostaje w grze

• Mina doznał jeszcze urazu. Kolumbijczyk ma problemy z bieganiem, ale w dogrywce bedzie można dokonać czwartej zmiany

• GOL! Yerry Mina po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doprowadza do wyrównania. Mamy dogrywkę!

• Mocne uderzenie Uribe. Mogła być to ostatnia szansa Kolumbii, ale będzie jeszcze rzut rozny

• Arbiter doliczył aż pięć minut do drugiej połowy

• A Jamie Vardy zastąpił Raheema Sterlinga

• Luis Muriel rusza na ratunek. Zmienił Juana Quintero

• Strzał Falcao po ziemi w środek bramki. Pickford nie mógł mieć problemów.

• Kolumbia ma coraz mniej czasu. Mocniej ruszyła do ataku. Od kilku minut na połowie przeciwnika. Kolejne wrzutki w pole karne, futbolówką partnerzy szukają Falcao. Niecelna próba kapitana

• Długie zagranie Anglików z rzutu wolnego. Sterling nie zdołał dojść do piłki.

• Akcja Kolumbii prawym skrzydłem. Wyminęli rywali i strzał z pola karnego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Pierwsza zmiana w ekipie z Anglii. Eric Dier za Delego Alli

• Mateus Uribe zastąpił Davinsona Sancheza

• Lingard ruszył skrzydłem, lecz ponownie przewrócony przed polem karnym. Kolumbijczycy nie odstawiają nogi.

• Sterling ruszył środkiem boiska i zagrał pod bramkę do Lingarda. Ten stracił jednak piłkę.

• Dośrodkowanie w pole karne i do piłki dobiegał Kane. Tym razem nie zdołał oddać strzału

• Maguire głową uderzył po dośrodkowaniu z rogi. Nad poprzeczką

• Sanchez wybił wrzutkę Anglików w pole karne. Będzie rzut rozny

• Sterling złapany na pozycji spalonej po długim podaniu na lewe skrzydło.

• Jesse Lingard ukarany teraz żółtą kartką. Stracił piłkę i próbował zahamować rywali

• Young przewrócony przez dwóch rywali nie podnosi się z murawy. Potrzebna interwencja medyków

• Anglia prowadzi i wciąż utrzymuje się przy piłce. Teraz rajd lewą stroną i przerzut w kierunku Trippiera. Ten nie doszedł jednak do piłki..

• I będzie rzut karny dla Anglii!

• Jordan Henderson z żółtą kartką za przepychanki.

• Arbiter nie podjął jeszcze decyzji, spore dyskusje wśród Kolumbijczyków. Są też przepychanki. Możliwa jedenastka po fualu na Kane

• Wcześniej żółtą kartką ukarany Davinson Sanchez, który był sprawcą tego karnego.

• Strzałów na bramki jakby brak, natomiast napięcie rośnie. Kolumbijczycy coraz częściej uciekają się do fauli czy brutalniejszych zagrań. Najczęściej atakowany Kane. Kapitan Anglii ponownie przewrócony. Spore wątpliwości.

• Santiago Arias ukarany żółtą kartką za walkę w powietrzu z Kane'm

• Kolumbia utrzymuje się przy piłce, ale to koniec pozytywów. Nie potrafią zagrozić bramce Anglików, którzy mocno zwolnili obroty.

• Leniwy ten początek drugiej połowy. Powoli piłka toczy się w środku pola, Kolumbia niby próbuje, ale bez efektu.

• Druga połowa rozpoczęta. Czy przyniesie gole?

• Koniec pierwszej połowy. W Moskwie bez goli.

• Alli doznał urazu. Potrzebował pomocy medyków, ale raczej zdoła wrócić na murawę.

• Sanchez w ostatniej chwili przeszkodził Lingardowi w oddaniu strzału po kontrataku.

• Quintero po podaniu Falcao oddał pierwszy w tym meczu celny strzał na bramkę Anglii. Pickford poradził sobie z uderzeniem zza pola karnego.

• Quintero nie zdołał odebrać długiej wrzutki w pole karne Anglii. Bez zagrożenia pod bramką Pickforda. Golkiper nie miał jeszcze okazji do interwencji w tym spotkaniu.

• Trippier bezpośrednio uderzył na bramkę. Nad murem, ale obok bramki.

• Ogromne zamieszanie i dyskusje. Przepychanki między zawodnikami i jeden z Anglików położył się na murawie. Ukarany żółtą kartką Wilmar Barrios

• Lerma sfaulował Kane'a na własnej połowie i znowu rzut wolny dla Anglii.

• Kane nie zdołał dojść do dośrodkowania od Hendersona i futbolówka przez nikogo nie odebrana wyleciała za linię końcową.

• Quintero niedokładnie zagrał do Falcao i piłkę ponownie przejęli Anglicy. Znacznie dłużej się przy niej utrzymują.

• Starcie Cuadrado z Maguire'm. Walka na skrzydle, ale futbolówka wyleciała za linię boczną. Spadło nieco tempo, ale Anglicy wciąż przeważają.

• Sterling szybciej ruszył środkiem, ale zatrzymany przez Minę.

• Anglicy wciąż w ataku. Wymieniają podania na połowie rywala bez większego problemu. Nie moga jednak skierować piłki w pole karne. Kolumbia całą jedenastką na własnej połowie i radzi sobie doskonale w defensywie.

• Dawno nie było stałego fragmentu gry dla Anglików, ale ponownie rzut wolny. Strzał Maguire'a zablokowany i będzie jeszcze korner.

• Cuadrado przedzierał się prawą stroną. To własnie skrzydłem Kolumbijczycy chcieli zaskoczyć Anglików. Nic z tego, nie dotarli nawet pod pole karne.

• Strzał Sancheza z dystansu zablokowany. Kolumbia po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszła z połowy. Nie ma powodów do optymizmu

• Alli podawał z prawej strony do Sterlinga ale ten znalazł się na pozycji spalonej. Wszystko pod kontrolą miał zresztą Mina

• Wysoki pressing Anglików nie pozwala na sytuacje ze strony Kolumbii. Teraz próbowali wyjsć z własnej połowy, lecz Europejczycy nie dają się zaskoczyć w defensywie.

• Lingard z Trippierem przebili się prawą stroną. Dośrodkowanie w kierunku Kane'a. Niecelne uderzenie kapitana Anglii w kierunku dalszego słupka

• Od kilku minut trwa oblężenie pola karnego Kolumbii. Anglia wywalczyła sobie już ogrom stałych fragmentów gry, lecz brakuje strzałów.

• I znowu stały fragment gry dla Anglików. Tym razem rzut wolny. Trippier w pole karne, lecz ponownie górą Kolumbijczycy. Wybijają piłki z pola karnego, ale futbolówka szybko tam wraca.

• I kolejna akcja Anglików zakończona wybiciem piłki za linię końcową. Po kornerze Younga Stones faulował w polu karnym. Od bramki Kolumbia.

• Trippier posłał piłkę z kornera w pole karne. Tam jednak lepiej odnaleźli się Kolumbijczycy

• Zablokowany strzał Sterlinga z prawej strony.

• Nadlatującą z rogu piłkę wyłapał golkiper Kolumbii.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Anglików zaowocowało strzałem Younga. Dobra reakcja Kolumbii i będzie korner.

• Gra wciąż toczy się na połowie Anglików. Wymieniają się podaniami, w końcu ruszyli lewym skrzydłem. Sterling zahamowany pod polem karnym.

• Kolumbijczycy utrzymują się przy piłce. Krótkimi podaniami próbowali przedostać w pole karne. Próba wrzutki pod bramkę odczytana jednak przez rywali.

• dobry powrót Kane'a i Anglicy szybko odebrali rywalom piłkę. Na razie spokojna wymiana w środku pola.

• I ruszyli. Od środka rozpoczęli Kolumbijczycy, a konkretnie ich kapitan.

• Czas na przywitanie kapitanów: Radamela Falcao i Harry'egop Kane'a oraz losowanie stron.

• Czas na hymny narodowe. Najpierw Kolumbia, później Anglia.

• Mark Geiger wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Dla arbitra z USA to trzecie spotkanie podczas tego mundialu. Drugi raz jest na mistrzostwach świata

• Zwycięzca tego spotkania w ćwierćfinale zmierzy się ze Szwecją, która dzisiaj pokonała 1:0 reprezentację Szwajcarii.

• Rozgrywane w Moskwie na stadionie Spartaka spotkanie poprowadzi Mark Geiger z USA. Pierwszy gwizdek o 20.

• Już za moment wszystko będzie jasne. Przed nami ostatni mecz 1/8 finału mundialu w Rosji. Dzisiaj wieczorem będziemy znali już całą najlepszą ósemkę. O ostatnie miejsce w futbolowej elicie zawalczą Kolumbia oraz Anglia.

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

©AP Photo/Thanassis Stavrakis

Kolumbia gra dziś z Anglią w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. To spotkanie wyłoni ostatniego ćwierćfinalistę. Początek o godzinie 20, a w naszym serwisie relacja na żywo z tego meczu.

Niemal pięcioletnia praca z reprezentacją Polski dobiegła końca. "Nawałka wychodzi z tego z podniesionym czołem i wielkim sukcesem"