MŚ 2018. Japonia - Polska. Mecz o honor na mistrzostwach...

0 1 połowa

Polska

1

0 1 połowa

• Koniec spotkania ! Wszyscy szczęśliwi po tym spotkaniu! Polska z upragnionym zwycięstwem a Japonia z awansem !

• Można śmiało powiedzieć że nasza gra w tych ostatnich 5 minutach wygląda tak jak w poprzednich dwóch spotkaniach. Gramy w chodzonego.

• Arbiter doliczył 3 minuty. Polacy stoją i czekają na ostatni gwizdek, a Japonia bawi się piłką jak na treningu na własnej połowie.

• Teraz w posiadaniu Japonia, która również zyskuje cenne minuty dzielące do awansu do 1/8 Finału.

• Polacy chyba nie chcą skrzywdzić Japonii i nie kwapią się z kolejnymi akcjami. Na trybunach pojawiają się gwizdy.

• Klasyfikacja Fair Play ustawia do awansu Japonię, którzy teraz podobnie jak w pierwszej połowie Polacy wymieniają podania na własnej połowie.

• Hasebe w miejsce Muto

• Kolejne doskonałe dośrodkowanie Grosickiego, mało brakowało aby Makino wpakował piłkę do własnej siatki!

• i Teodorczyk za Zielińskiego

• Peszko w miejsce Kurzawy

• Dwie zmiany szykowane są w naszej reprezentacji. łukasz Teodorczyk i Sławomir Peszko gotowi do wejścia na plac gry.

• Ależ akcja ! Grosicki idealnie zagrywa na jedenasty metr do Roberta Lewandowskiego, a ten fatalnie pudłuje !!

• Wślizgiem blokował rywala Bereszyński, będzie kolejny korner dla Japonii.

• Dośrodkowanie Inui, piłka opuściła boisko.

• Jędrzejczyk walcząc o pozycję również faulował rywala i od bramki Kawashima.

• Faulowany był Lewandowski i żółtą kartką ukarany zostaje Makino.

• Wchodzi na boisko Inui zastępując Usami.

• Zieliński lewą nogą chciał oddać strzał na bramkę, zablokowany !

• Zawodnicy Japonii natychmiast próbują stworzyć groźną akcję, dobrze spisuje się Glik, który oddala zagrożenie.

• GOOOOOOOL !!!!! Fantastyczne dośrodkowanie Kurzawy w pole karne, w doskonałej sytuacji znalazł się Bednarek któremu pozostało wpakować piłkę do bramki!

• Rzut wolny dla Polski przy piłce ustawia się Kurzawa.

• Kolejny raz widoczny dzisiaj Glik, wybijał dośrodkowaną piłkę na rzut rożny.

• Doskonałe zagranie z lewego skrzydła Grosickiego do Lewandowskiego, zabrakło Polakowi kilkunastu centymetrów aby dojść do tego podania. Szybciej był Kawashima!

• Wrzutka w nasze pole karne, dobrze wybija to Jędrzejczyk.

• Bereszyński znalazł się w polu karnym, ale faulował w ataku i od bramki zacznie golkiper Japonii.

• Zgadza się, Okazaki już na ławce rezerwowych, w jego miejsce pojawił się Osako

• Leży na murawie Okazaki, zdaje się że jakiś uraz i szykowana już jest zmiana w szeregach Japonii.

• Czas na drugą odsłonę!

• 45 +1' Kolejny raz Bednarek do Glika i arbiter skończył pierwszą część spotkania.

• Doliczona jedna minuta do pierwszej części spotkania.

• Bednarek z Glikiem wymieniają podania na własnej połowie, czekając aż zrobi się nieco luźniej pod polem karnym Japonii.

• Atak pozycyjny Japonii, brakuje zdecydowanego pressingu Polaków..

• Rzut rożny dla Japonii, Bednarek poradził sobie z rywalem i wybił piłkę z pola karnego.

• Rzut rożny dla Biało-czerwonych, z pierwszej piłki uderzył Kurzawa, wysoko ponad bramką !

• Usani z ostrego kąta oddał taki centrostrzał i kolejny raz dobrze ustawiony Fabiański musiał to ratować!

• Ależ teraz było blisko ! Grosicki oddaje kapitalny strzał głową ale jeszcze lepiej spisał się w bramce Kawashima, który fantastycznie to wyciągnął !

• Dośrodkowanie Shibasakiego, wybija głową Lewandowski.

• Będzie rzut rożny dla Japonii, dośrodkowaną piłkę wybijał Glik.

• Kurzawa z okolic 20 metra uderzał na bramkę, trafił w Yoshidę !

• Glik dochodzi do strzału głową, broni to Kawashima, ale arbiter i tak odgwizdał faul..

• Wrzutka w pole karne Grosickiego, będzie tylko rzut rożny!

• Nic z tego nie wynikło, Japończycy spokojnie oddalają zagrożenie.

• Teraz walka na prawej stronie boiska, Bereszyński do Grosickiego, ten nie zdołał wrzucić piłkę w pole karne. Jeszcze mamy aut.

• Shibasaki nie pozostaje dłużny i z 18 metra oddaje strzał, który"do koszyczka" łapie Fabiański!

• Dwójkowa akcja Kurzawy z Lewandowskim, pomocnik Górnika Zabrze wystawia piłkę na 16 metr a strzał Lewandowskiego zablokowany !

• Teraz Muto ! Zdecydował się Japończyk na uderzenie i Fabiański musiał interweniować !

• Fatalne podanie Bednarka, które przyniosło zagrożenie pod bramką Fabiańskiego! Dośrodkowaną piłkę uderza głową Nagatomo, ale obok bramki!

• Spokojne pierwsze 10 minut tego spotkania. Japonia zmusza Polaków swoim pressingiem do gry na własnej połowie boiska.

• Strata Jędrzejczyka, pognał z piłką Usani, ostatecznie jednak atak pozycyjny Japonii.

• Szansa Polaków! Doskonałe dośrodkowanie Grosickiego w pole karne, piłka adresowana do Lewandowskiego, ten jednak nie zdołał przyjąć futbolówki i oddać strzału na bramkę rywala!

• Atak pozycyjny Japończyków, czekamy na stratę i dogodny atak.

• Kurzawa wrzucił w pole karne, ale główką wybił jeden z Japończyków.

• Pierwsze ważne wyjście Fabiańskiego. Tymczasem mamy rzut rożny. Dośrodkowywać będzie Kurzawa, który potrafi to robić.

• Rozpoczęliśmy od środka!

• Modelka Marta Barczok wierzy w zwycięstwo. A wy?

• Polacy zagrają w jednakowych białych strojach. Właśnie wychodzą na murawę!

• Za chwilę hymny. Jeśli chcielibyście wiedzieć o czym śpiewają Japończycy to służymy (za Wikipiedią):

"Rządy cesarza niech trwają lat tysiące, aż ten żwir drobny mocą wieków w skałę się przemieni i mchem porośnie gęstym"

• Sędzią spotkania Japonia - Polska będzie Janny Sikazwe z Zambi. Dla 38-letniego arbitra będzie to drugi mecz na tegorocznym mundialu. Wcześniej poprowadził potyczkę Belgii z Panamą.

• Japończycy, którzy grają z nami o awans, też mocno przemeblowali skład. Na Twitterze dominuje zdziwienie:

• Jakie scenariusze w grupie są jeszcze możliwe? Na pewno wiadomo tylko, że do domu wróci Polska. - Japonii do awansu wystarczy remis. Jeśli przegrają będą musieli liczyć na porażkę Kolumbijczyków lub Senegalczyków, ale w tym drugim przypadku będą się liczyły bramki - Senegalowi do awansu także wystarczy remis. Jeśli przegra będzie musiał liczyć na wysokie zwycięstwo Polski nad Japonią - Kolumbia aby awansować musi wygrać z Senegalem. Remis wystarczy jej w przypadku wygranej Polski z Japonią.

• Do tej pory Japonia i Polska grały ze sobą sześciokrotnie, ale po raz pierwszy zmierzymy się w finałach MŚ. Polska wygrała cztery mecze towarzyskie, a Japonia dwa. Po raz pierwszy graliśmy w 1981 r. w Japonii, gdzie w ciągu tygodnia obie drużyny zagrały cztery razy i wszystkie spotkania wygrali Biało-Czerwoni 2:0, 4:2, 4:1 i 3:0. Dodajmy, że pod szyldem pierwszej reprezentacji grała tam nasza kadra młodzieżowa. Później zmierzyliśmy się na turnieju w Hongkongu w 1996 r. i wówczas Japończycy wygrali 5:0. Ostatni pojedynek miał miejsce w Łodzi w 2002 r. i wówczas również lepsza okazała się Japonia zwyciężając 2:0.

• O sukces z Japończykami nie będzie jednak łatwo. Japonia bardzo dobrze spisuje się na mundialu w Rosji i ma szansę na wyjście z grupy. W pierwszym meczu podopieczni trenera Akiry Nishino niespodziewanie pokonali Kolumbię 2:1 po golach Shinji Kagawy i Yuyi Osako, a później zremisowali z Senegalem 2:2 po bramkach Takashiego Inui i Keisuke Hondy. Japończycy mają 4 punkty i na razie prowadzą w grupie H. Wygrana z Polską da im pewny awans do 1/8 finału, ale remis też może wystarczyć, bo przecież w meczu Senegalu z Kolumbią też ktoś musi stracić punkty.

• Polacy na mundialu w Rosji zagrali tak samo jak na dwóch wcześniejszych mistrzostwach świata w XXI wieku. Najpierw przegrali mecz otwarcia z Senegalem 1:2, później w meczu o wszystko ulegli Kolumbii 0:3, a teraz czeka ich mecz o honor z Japonią. W 2002 r. w Korei w ostatnim spotkaniu wygrali z USA 3:1, w w 2006 r. w Niemczech z Kostaryką 2:1. Teraz zagrają z Japonią, a stawką tego meczu będzie to, by kadra Nawałki nie została najgorszą polską reprezentacją grającą w finałach MŚ.

• Tak prezentują się obie jedenastki:

• Witamy! W Wołgogradzie w meczu o honor reprezentacja Polski zmierzy się z Japonią. Początek już o godz. 16. Zapraszamy na relację na żywo.

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

MŚ 2018. Japonia - Polska. Mecz o honor na mistrzostwach świata w Rosji 28.06. Relacja na żywo ©Fot. Bartek Syta

MŚ 2018. Mecz Japonia - Polska. Polska meczem o honor kończy udział w mistrzostwach świata w Rosji. Dziś zagra z Japonią na zakończenie rywalizacji w grupie H. Początek o godzinie 16, a w naszym serwisie relacja na żywo z tego spotkania.

Adam Nawałka: Kadra szersza niż podczas Euro, ale podstawowi zawodnicy w słabszej formie