MŚ 2017 w kolarstwie: Brązowy medal Michała Kwiatkowskiego!

Sylvia Dabrowa
Grupa Michała Kwiatkowskiego, Team Sky, wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata 2017 w kolarstwie w norweskim Bergen. Złoto przypadło w udziale zespołowi Team Sunweb z Niemiec, a srebro grupie BMC.

W niedzielnej rywalizacji drużynowej w akcji oglądaliśmy jedną polską grupę - CCC Spradni Polkowice. Biało-czerwoni, w składzie Marcin Białobłocki, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Jan Tratnik i Jonas Koch, uplasowali się na ósmej pozycji, tracąc do liderów ponad minutę i 44 sekundy.

Z kolei dziesiąte miejsce zajęła drużyna Macieja Bodnara - Bora Hansgrohe.

Wracając jednak do Kwiatkowskiego, polski kolarz już wcześniej wiedział, jak smakuje sukces. Trzy lata temu zdobył złoty medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego w hiszpańskiego Ponferradzie.

Zawodnicy mieli w sumie do pokonanie trasę o długości 42,5 kilometra.