MŚ 2015 w Falun: Justyna Kowalczyk tuż za podium. Bjoergen mistrzynią świata

Dariusz Gdesz / Polskapresse
Justyna Kowalczyk w biegu sprinterskim stylem klasycznym uplasowała się w Falun tuż za podium. Złoty medal mistrzostw świata przypadł w udziale Marit Bjoergen.

Mało kto przed startem mistrzostw świata w Falun przewidywał, że Justyna Kowalczyk będzie w stanie nawiązać z rywalkami równorzędną walkę w biegu sprinterskim. Okazało się jednak, że polska królowa nart jest doskonale przygotowana do imprezy i nie tylko efektownie awansowała do finału, ale też otarła się o medal. Ostatecznie, mimo ambitnej walki, musiała obejść się smakiem.

Zgodnie z przewidywaniami, mistrzynią świata w Falun została Marit Bjoergen, dla której był to dwudziesty medal na imprezie tej rangi. Na podium uplasowały się jeszcze Szwedka Stina Nilsson oraz druga z Norweżek, Maiken Caspersen Falla. Do trzeciego miejsca Polce zabrakło niewiele, bo zaledwie 0,44 sekundy.

Kwalifikacje przebrnęła w czwartek jeszcze jedna polska zawodniczka, Ewelina Marcisz, który ostatecznie uplasowała się na 25. miejscu. Rozczarowała natomiast Sylwia Jaśkowiec, która była 33. Z kolei 35. lokatę zajęła Kornelia Kubińska.

Nie zmienia to jednak faktu, że polscy fani mogą być zadowoleni i pełni optymizmu przed kolejnymi startami z udziałem Justyny Kowalczyk w mistrzostwach świata w Falun.