MŚ 2015 piłkarzy ręcznych. Bartosz Jurecki w drużynie gwiazd!

Qatar 2015 via epa / Guillaume Horcajuelo
Na szyjach polskich szczypiornistów zawisły w niedzielę brązowe medale mistrzostw świata w Katarze. Indywidualne wyróżnienie spotkało też naszego obrotowego, Bartosza Jureckiego.

Organizatorzy mistrzostw świata tradycyjnie już wybrali najlepszą szóstkę turnieju. Trafiło do niej dwóch przedstawicieli zwycięskiego zespołu – Francji, dwóch Katarczyków, Słoweniec, Hiszpan, a także reprezentant Polski. Wyróżnionym zawodnikiem został właśnie Bartosz Jurecki, którego okrzyknięto mianem najlepszego obrotowego mistrzostw świata.

MŚ 2015 piłkarzy ręcznych. Polacy z brązowymi medalami!!! Co za mecz, co za emocje! [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, polscy szczypiorniści wywalczyli w niedzielę brązowe medale MŚ 2015. W małym finale pokonali reprezentację Hiszpanii. W meczu o złoty medal natomiast Francuzi okazali się skuteczniejsi od gospodarzy turnieju, Katarczyków.

Mistrzostwom świata w Katarze towarzyszyło wiele kontrowersji. Ostatecznie jednak dla biało-czerwonych zakończyły się one wielkim sukcesem. Przed startem imprezy bowiem mało kto zakładał, że podopieczni trenera Michaela Bieglera trafią do strefy medalowej i przyjadą do domu z krążkami na szyjach.

MŚ 2015 piłkarzy ręcznych. Francuzi złotymi medalistami. Tym razem wygrał sport! [ZDJĘCIA]