MŚ 2015 piłkarek ręcznych. Męczarnie biało-czerwonych

AIP
Polskie piłkarki ręczne w swoim trzecim występie w mistrzostwach świata pokonały Chinki 29:24. Biało-czerwone fatalnie grały do przerwy i dopiero na początku drugiej połowy udowodniły swoją wyższość nad zawodniczkami z Azji. W środę Polki grają w MŚ z Angolą.

To miał być spacerek dla Polek, bo Chinki nie są zbyt wysoko notowane na świecie, a tymczasem w pierwszej połowie nasz zespół niemiłosiernie męczył się z rywalkami. Mecz zaczął się wprawdzie od prowadzenia Polek 1:0, ale cztery kolejne bramki rzuciły Azjatki. Kibice przecierali oczy ze zdumienia patrząc jak nasze zawodniczki marnują rzut karny i fatalnie wyprowadzają kontrataki. Chinki prowadziły już 6:3, a jedynymi skutecznymi atakami biało-czerwonych były rzuty z drugiej linii, bo kompletnie nie funkcjonowały w naszym zespole ani skrzydła, ani koło. Naszą grę ciągnęła niezawodna Karolina Kudłacz-Gloc wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

To za sprawą kapitan polskiej reprezentacji odrobiliśmy straty, a później dwa celne rzuty Moniki Kobylińskiej objęliśmy do przerwy prowadzenie 12:11. Szczytem nieporadności Polek było wbiegnięcie tuż po przerwie na boisko Iwony Niedźwiedź w trakcie odbywania przez nią kary. Najbardziej doświadczona w naszym zespole 38-letnia rozgrywająca MKS Lublin natychmiast została wykluczona z gry po raz drugi, ale na szczęście ten juniorski błąd pobudził biało-czerwone do lepszej gry. Wreszcie ze skrzydła zaczęła trafiać Agnieszka Kocela. Nasze ataki stały się bardziej urozmaicone i już po pięciu minutach drugiej połowy Polki objęły 6-bramkowe prowadzenie (18:12). Co prawda dalej zdarzały im się proste błędy, ale bezpieczną przewagę utrzymały do końca spotkania.

Polska - Chiny 29:24 (12:11)

Polska: Gawlik, Wysokińska - Kobylińska 5, Stachowska 2, Niedźwiedź 5, Gadzina, Kocela 5, Kudłacz-Gloc 7, Pielesz 1, Zych, Łabuda 2, Zalewska, Sądej, Stasiak, Kulwińska 1, Archuk 1

Chiny: Xu, Yang J., Song - Li Xiaoqing 4, Tian, Yu 2, Sun 3, Sha 1, Zhang 1, Zhao 1, Yang Y., Jin 8, Li Yao, Yan 2, Wu, Quiao 2.