MŚ 2014. Polska - Iran. Polacy triumfują po horrorze. Dramat Winiarskiego [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski prowadziła z Iranem już 2:0 w setach i 13:8 w trzeciej partii, ale ostatecznie zdołała wygrać z rywalem dopiero do dramatycznym tie-breaku. Kontuzji w tym spotkaniu nabawił się Michał Winiarski.

Ci, którzy mieli okazję oglądać ten pojedynek, na nudę narzekać nie mogli. Emocje po prostu sięgały zenitu, a biało-czerwoni zgotowali swoim fanom horror.

Zobacz koniecznie: MŚ 2014 siatkarzy. Polska - Brazylia [RELACJA NA ŻYWO, LIVE]

Nic jednak tego na początku spotkania nie zapowiadało. Polacy po prostu miażdżyli rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie tylko gra naszych zawodników mogła się podobać, ale przede wszystkim wynik. Podopieczni trenera Stephane'a Antigi rozbili Iran do 17.

Na tym jednak nie zamierzali poprzestać. W drugim secie kontynuowali swój koncert i... grali jeszcze lepiej. Tym razem rywale zostali rozbici do 16. Naszym zawodnikom wychodziło dosłownie wszystko: zagrywka, przyjęcia i atak. Irańczycy mogli tylko rozkładać ręce.

Nie mylił się Mariusz Wlazły, świetnie grali Michał Winiarski i Michał Kubiak, piłki podbijał natomiast Paweł Zatorski. Funkcjonował też nasz blok, w którym brylował Karol Kłos.

W trzeciej partii prowadziliśmy już 13:8 i 16:13, ale wypuściliśmy zwycięstwo w tym secie z rąk. Ponadto, kontuzji doznał też Michał Winiarski, który opuścił parkiet z pomocą kolegów i sztabu medycznego. Polski kapitan nabawił się urazu kręgosłupa. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze tego zawodnika.

Po tych wydarzeniach Iran wrócił do gry. Role się całkowicie odwróciły. To rywale przejęli inicjatywę i wygrali dwie partie.

W tie-breaku sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Polacy rywala dopadli dosłownie w ostatnim momencie. Szał radości na trybunach wybuchł po skutecznym bloku Marcina Możdżonka.

W niedzielę Polaków czeka ostatni pojedynek tej fazy, z Francją, który zadecyduje o awansie. Początek spotkania o godz. 20.25.

Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14)