reklama

Morska autostrada stworzona przez BCT i Erontrans

JKLZaktualizowano 
Tomasz Bołt
Bałtycki Terminal Kontenerowy i Erontrans, operator logistyczny z Pruszcza Gdańskiego, rozpoczęły współpracę przy transporcie kontenerów na trasie Polska - Skandynawia. Pierwszy pociąg został w gdyńskim terminalu obsłużony w sobotę.

Kontenery i naczepy drogowe są przywożone z głębi Polski koleją, w BCT są przeładowywane w systemie ro-ro i wtaczane na promy Stena Line, aby kontynuować dalszą podróż do Szwecji. Ładunki docelowo trafią również do Danii i Norwegii i w odwrotnej relacji ze Skandynawii do Polski.

Kliknij i czytaj więcej informacji biznesowych z Pomorza

- Realizacja nowego projektu dowodzi, że infrastruktura kolejowa i sprzęt przeładunkowy, jakimi dysponujemy, a także dobra organizacja i doświadczenie pracowników pozwalają na zastosowanie najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii w obrocie intermodalnym. W Europie działania intermodalne kojarzone są właśnie z wykorzystaniem kolei do przewozu naczep drogowych w ruchu dalekobieżnym, co w Polsce nie jest zjawiskiem częstym - mówi Piotr Frąckowiak, BCT Intermodal Manager. - Uruchomienie tego systemu przeładunków daje BCT szansę na obsługę nowych ładunków oraz stwarza możliwości wejścia na nowe rynki.

Wagony z kontenerami oraz naczepami samochodowymi przyjeżdżać będą docelowo do BCT trzy razy w tygodniu.
Nowe połączenie wpisuje się w koncepcję autostrad morskich, promowanych przez Unię Europejską, a szczególnie w przygotowania w ramach VI Europejskiego Korytarza Transportowego Bałtyk - Adriatyk. To działanie daje szybkie i bezpośrednie połączenie BCT ze Skandynawią.

Erontrans jest jednym z czołowych polskich operatorów logistycznych, oferującym kompleksowe rozwiązania w zakresie frachtu drogowego, spedycji morskiej, usług celnych oraz logistyki. Firma to także 14 terminali partnerskich w Polsce, ponad 40 w Europie oraz globalna sieć agentów morskich i lotniczych.

Przez dziewięć miesięcy w BCT przeładowano 311 tys. TEU, czyli o ponad 15 proc. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie