reklama

Modernizacja układu drogowego w porcie - umowa na przebudowę drogi

MTZaktualizowano 
Tadeusz Urbaniak, www.port.gdynia.pl
Firma MTM SA wykona za ponad 3,2 mln zł brutto przebudowę drogi łączącej plac przy magazynie W2 z drogą asfaltową pod Estakadą E. Kwiatkowskiego. Prace przewiduje umowa zawarta z Zarządem Morskiego Portu Gdynia.

Inwestycja wpisuje się w szeroko zakrojony plan ZMPG dla tej części portu.

- Dla przypomnienia - w tym rejonie naszego portu - obecnie prowadzimy roboty budowlane w ramach projektów: „Przebudowa i elektryfikacja układu kolejowego” oraz „Budowa drogi technologicznej, łączącej ulicę Logistyczna z Kontenerową”. Jednocześnie jesteśmy na końcu procesu uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę dla: „Budowy terminala intermodalnego” oraz „Budowy placów manewrowo-składowych” na terenie Centrum Logistycznego - mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes zarządu ZMPG SA.

Obok wielkich inwestycji, których pojedynczy koszt wykonania robót liczony jest w dziesiątkach, a nawet setkach milionów złotych, Port Gdynia realizuje wiele mniejszych lecz równie istotnych zadań, związanych z przywróceniem właściwego stanu technicznego i poprawą funkcjonalności, posiadanego majątku.

- Tu wymieniłbym dla przykładu: „Przebudowę parkingu dla samochodów trasowych przy ulicy Kontenerowej wraz z uzbrojeniem podziemnym” i „Przebudowę nawierzchni parkingu samochodów osobowych wraz z uzbrojeniem podziemnym przy ul. Kwiatkowskiego 60” oraz wyżej wspomnianą budowę, realizowaną przez firmę MTM - kontynuuje Wiceprezes. - Jedno spojrzenie na mapę pozwala stwierdzić, że aktywnością inwestycyjną objęta jest większość naszych terenów w tej części portu. Można pokusić się o stwierdzenie, że realizujemy dwa wzajemnie uzupełniające się plany inwestycyjne. Jeden to plan inwestycji, związanych z rozwojem i zwiększaniem możliwości przeładunkowych Portu, drugi to rewitalizacja i podnoszenie walorów użytkowych, już istniejącego, majątku- podsumowuje Dyrmo.

Najważniejsze inwestycje w 2018 r. na Pomorzu:

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie