MMTS Kwidzyn zremisował z Orlenem Wisłą Płock

Rafał Cybulski
Niespodzianka w Kwidzynie! Osłabiony MMTS zremisował z jeszcze bardziej osłabionym Orlenem Wisłą Płock 21:21 (15:9). Tym samym kwidzynianie są pierwszym zespołem, który urwał punkt jednemu z ligowych gigantów. W dodatku dokonali tego, mimo zaledwie 6 bramek w drugiej połowie.

MMTS świetnie zaczął, a potem przez całą pierwszą połowę powiększał przewagę. W 18 minucie było już 9:4, a na przerwę gospodarze schodzili z 6-bramkową zaliczką.

Niestety, drugą połowę rozpoczęli fatalnie, bo przez ponad 11 minut nie potrafili pokonać Marina Sego. Na szczęście dobrze bronili, a cuda w bramce wyczyniał Paweł Kiepulski i dlatego dopiero w samej końcówce dali się doścignąć rywalom.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 21:21 (15:9)

MMTS: Kiepulski, Szczecina - Klinger 5, Sadowski 5, Daszek 4, Peret 2, Rosiak 2, Genda 1, Nogowski 1, Szczepański 1, Jędrzejewski, Łangowski, Seroka

Orlen Wisła: Wichary, Sego - Nenadic 11, Toromanovic 3, Kević 2, Nikcević 2, Zrnić 2, Kavaś 1, Eklemović, Kwiatkowski, Milas, Wiśniewski