MMTS Kwidzyn znowu lepszy w derbach od Wybrzeża Gdańsk [ZDJĘCIA]

Wybrzeże Gdańsk przegrało z MMTS Kwidzyn 22:25 w derbowym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W Kwidzynie także górą był MMTS i to drużyna z Kwidzyna wygrała prestiżową rywalizację derbową.

Początek meczu należał do zespołu z Kwidzyna, który objął prowadzenie 3:1, a w 21 minucie prowadził już 8:5. Potem jednak do głosu doszli szczypiorniści Wybrzeża. Znakomicie rozegrali końcówkę pierwszej połowy, kiedy sami zdobyli siedem bramek, a rywalom pozwolili jedynie na dwa trafienia.

Na początku drugiej połowy Wybrzeże prowadziło już 13:10, ale z czasem miało coraz więcej problemów ze zdobywaniem kolejnych bramek. Wykorzystał to doświadczony zespół MMTS. Goście z Kwidzyna na cztery minuty przed końcem spotkania prowadzili 24:20 i nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa. MMTS zdobył trzy punkty i umocnił się na drugim miejscu w grupie. Wybrzeże za to skomplikowało swoją sytuację w walce o trzecie miejsce, które gwarantuje udział w play-off bez konieczności gry w barażach.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:25 (12:10)

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 6 bramek, Podobas, Skwierawski 2, Kornecki 5, Sulej, Niewrzawa, Rogulski 7, Kondratiuk 1, Wróbel 1, Abram, Kostrzewa

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski - Genda 4, Nawrocki, Krieger, Peret 1, Szpera 6, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski, Seroka 9, Ossowski, Potoczny 4, Janikowski