MMTS Kwidzyn w półfinale

Rafał Cybulski
Sześćdziesiąt minut nie wystarczyło, by wyłonić zwycięzcę drugiego meczu pomiędzy MMTS Kwidzyn i Chrobrym Głogów. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 24:24, ale w dogrywce lepsi byli wicemistrzowie Polski, którzy ostatecznie triumfowali 34:32. MMTS już po raz czwarty z rzędu znalazł się w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju. Tak jak przed rokiem, półfinałowym rywalem kwidzynian będzie Wisła Płock.

Aż do 50 minuty wynik był bliski remisu, ale w końcówce rywale mocno postraszyli kwidzynian Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu MMTS przegrywał 21:24, ale potem nie stracił już gola i zdołał doprowadzić do dogrywki.

Po 5 minutach górą był Chrobry, który wygrywał 29:28, ale potem kwidzynianie w ciągu 5 minut zdobyli aż 6 goli i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 32:34 (16:15, 24:24, 29:28)

Chrobry: Stachera, Zapora - Płaczek 7, Bednarek 4, Mochocki 4, Świtała 4, Piętak 3, Frąszczak 2, Wysokiński 2, Łucak 1, Marciniak, Olęcki, Różański, Ścigaj.

MMTS: Suchowicz - Adamuszek 9, Orzechowski 7, Peret 4, Waszkiewicz 4, Rosiak 3, Kostrzewa 2, Rombel 2, Seroka 2, Krieger 1, Pacześny.