MMTS Kwidzyn w półfinale mistrzostw Polski

Rafał Cybulski
Robert Orzechowski zdobył 6 bramek
Robert Orzechowski zdobył 6 bramek Piotr Król
Rywalizacja MMTS z Tauron Stalą Mielec obfitowała w emocje i dramatyczne zwroty akcji. Tak było w pierwszym meczu w Mielcu i w drugim, w Kwidzynie. Na 2 sekundy przed końcem regulaminowego czasu MMTS uratował się przed porażką, a w końcówce dogrywki przechylił szalę zwycięstwa na swoją stro-nę i po raz szósty z rzędu awansowali do półfinału play-off PGNiG Superligi.

- Śmiem twierdzić, że ten dwumecz ze Stalą, to najlepsze w ostatnich latach mecze w naszej lidze - powiedział tuż po spotkaniu jeden z jego bohaterów, Robert Orzechowski. To on zdobył 2 z 3 ostatnich bramek w dogrywce.

W tym meczu wynik najczęściej oscylował wokół remisu, ale długo minimalnie górą byli kwidzynianie. Kiedy w 40 minucie MMTS objął prowadzenie 22:19, wydawało się, że wreszcie odskoczy rywalom, ale mielczanie szybko uciszyli trybuny. W 49 minucie to oni prowadzili różnicą dwóch goli i wydawało się, że kwidzynianom zwycięstwo wymyka się z rąk. W ostatniej akcji MMTS doprowadził jednak do remisu, na 2 sekundy przed końcem do bramki po indywidualnej akcji z lewego skrzydła trafił Adrian Nogowski.

W dogrywce oba zespoły były już bardzo zmęczone, ale w końcówce więcej krwi zachowali kwidzynianie, a sprawę przesądziły gole Orzechowskiego. Na uwagę zasługuje też 10 goli Michała Daszka.

MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 35:32 (17:16, 30:30, 32:32)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Daszek 10, Nogowski 6, Orzechowski 6, Mroczkowski 4, Peret 4, Sadowski 3, Klinger 2, Adamuszek, Łangowski, Pacześny, Rombel, Rosiak, Seroka.

Tauron Stal: Kryński, Lipka - Kostrzewa 11, Szpera 6, Babicz 4, Gliński 4, Krzysztofik 4, Wilk 2, Gawęcki 1, Janyst 1, Krieger, Sobut.

Kary: MMTS - 8 min.; Stal - 10 min.

Sędziowali: Jakub Tarczykowski i Andrzej Rajkiewicz (Szczecin)

Stan rywalizacji: 2:0 i awans MMTS