MMTS Kwidzyn przegrał z Wisłą Płock

Rafał Cybulski
MMTS nie przerwał znakomitej passy Orlenu Wisły Płock. Kwidzynianie po dobrym meczu przegrali z liderem PGNIG Superligi 32:36 (19:22). Dla płocczan było to 12 zwycięstwo w 12 meczu tego sezonu, ale nikt nie zawiesił im poprzeczki tak wysoko, jak kwidzynianie.

MMTS prowadził tylko raz, gdy w 1 min. wynik otworzył Michał Adamuszek. Potem rywale zdobyli 3 gole z rzędu i do końca pierwszej połowy wykorzystywali niemal każdy błąd kwidzynian. Ci grali nieźle w ataku, ale zupełnie zawodzili w obronie. Spustoszenie w szeregach MMTS siali płoccy skrzydłowi Christian Spanne i Ivan Nikce-vic, a przede wszystkim Petar Nenadic. Ten bombardował bramkę kwidzynian z drugiej linii, niestety przy biernej postawie obu bramkarzy. W 24 min. goście prowadzili już 18:13, ale udana końcówka pierwszej połowy dała gospodarzom nadzieje na korzystny wynik.

Po przerwie MMTS wreszcie zaczął lepiej bronić, ale długo utrzymywała się 2-3 bramkowa przewaga gości. Ambitna postawa kwidzynian została jednak nagrodzona i w 50 min. udało im się doprowadzić do remisu. Niestety potem Wisła zdobyła 3 gole z rzędu i dowiozła korzystny wynik do końca meczu.

W zespole MMTS na brawa zasłużyli Adamuszek, który trzymał wynik w I połowie, oraz Robert Orzechowski i Michał Daszek, którzy świetnie zagrali po przerwie. Każdy z nich zmarnował jednak po jednym rzucie karnym.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 32:36 (19:22)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Orzechowski 9, Adamuszek 8, Daszek 6, Peret 5, Nogowski 3, Mroczkowski 1, Klinger, Łangowski, Pacześny, Rombel, Rosiak, Seroka.

Orlen Wisła: Sego, Wichary - Nenadic 9, Spanne 9, Nikcevic 5, Eklemovic 4, Kubisztal 2, Syprzak 2, Ghionea 1, Kavas 1, Paczkowski 1, Toromanovic 1, Wiśniewski 1, Twardo.