Młodzi POpierają Lecha

  Młodzi POpierają Lecha

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dyskusja na temat Lecha Wałęsy i jego rzekomej współpracy z SB zatacza coraz szersze kręgi. Wczoraj włączyli się w nią gdańscy Młodzi Demokraci (młodzieżówka PO). Z transparentami i świnką skarbonką przyszli na sesję Rady Miasta Gdańska.
  - Jesteśmy tu, by zbierać pieniądze dla radnego Wiesława Kamińskiego, który jest na zwolnieniu - mówił Adam Nieroda, szef gdańskiego koła Młodych Demokratów. - Skoro radny miał pomysł, by stworzyć fundusz dla ofiar poszkodowanych przez agenta "Bolka", my zbieramy na niego.

  Radni PiS, na czele z szefem klubu Kazimierzem Koralewskim i Wiesławem Kamińskim, zwrócili się do prezydenta Gdańska z apelem, by utworzył on fundusz finansowy, którego celem byłaby materialna pomoc represjonowanym z powodu donosów agenta o pseudonimie "Bolek". Wysokość funduszu miała wynieść 300 tys. zł.

  - My, gdańszczanie, powinniśmy dbać o ofiary terroru komunistycznego i znaleźć na to środki w mieście - mówi Koralewski. - Ci ludzie żyją dzisiaj w nędzy. Zgłosiły się do nas 22 osoby, które uważają się za poszkodowane przez agenta "Bolka", ale nie ujawnimy ich nazwisk - zastrzega.

  Radny Wiesław Kamiński nie był obecny na sesji, bo jest w szpitalu. Do głosowania nad apelem opozycji nie doszło, bo radni PO uznali, że nie będą zajmować się "takimi bzdurami". - Każdy normalny, zdroworozsądkowy gdańszczanin nie może takich nienormalnych pomysłów popierać. To jedynie demonstracja swojej niechęci i wrogości wobec Lecha Wałęsy - skomentował prezydent Paweł Adamowicz.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo