Młodzi lekkoatleci wywalczyli pięć medali

Znakomity występ mają za sobą lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Młodzików w LA.

Lekkoatleci rywalizowali w Starogardzie Gdańskim. Srebrny medal wywalczył w biegu na 110 metrów przez płotki Przemysław Błaszkowski. Po niezwykle zaciętej walce uzyskał czas 16.64 s. Taki sam krążek zdobyła Amelia Żywicka, która rzuciła dysk na odległość 28.95 metra. Kolejny srebrny medal dla lipuskiej drużyny dołożył Dorian Gierszewski. Zawodnik ten startował w konkurencji rzutu oszczepem, który wylądował na 37.70 m. Także srebrny medal wywalczył Maciej Breza, który w biegu na dystansie 300 metrów uzyskał czas 40.05 s. Warto wspomnieć, że do złota zabrakło mu zaledwie 0.16 s. Ostatni medal la Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz zdobył Dawid Słodki. Zawodnik stał się właścicielem brązu w rzucie dyskiem. Dawid Słodki posłał go na odległość 40.20 m.

Pozostali zawodnicy lipuskiej reprezentacji, chociaż nie zdobyli medali, to ich wyniki należy uznać za wielki sukces.

Na czwartych pozycjach, tak nielubianych przez wszystkich sportowców, uplasowali się: Jan Ebertowski w rzucie oszczepem, a także Julia Pelowska w rzucie dyskiem. Na piątych miejscach zostali sklasyfikowani z kolei: Dawid Słodki w pchnięciu kulą oraz Monika Rolbiecka w rzucie dyskiem. Szóste miejsca zajęli: Maciej Błaszkowski w rzucie oszczepem oraz Wiktor Czarnowski w skoku w dal. Warto podkreślić, że w zawodach rywalizowało blisko 600 młodych zawodników, którzy reprezentowali 37 pomorskich klubów.

Zawodnicy z Lipusza wezmą udział w zawodach międzywojewódzkich w Bydgoszczy.