Młodzi chcą działać w OSP Karsin

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Podczas obozu w Wambierzycach Agnieszka Lorek, Aleksandra Laska, Dominika Lewińska i Karolina Wiecka doskonaliły strażackie umiejętności

Wakacje to nie tylko czas na wypoczynek, ale i rozwijanie swoich pasji oraz zdobywanie wiedzy. Cztery druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Karsin pojechały do Wambierzyc, gdzie uczestniczą w specjalnym obozie strażackim.

- Co roku w wakacje, u podnóża Gór Stołowych, dzieci z młodzieżowych drużyn pożarniczych pomorskich wsi i miasteczek wypoczywają i doskonalą umiejętności na obozie strażackim - mówi Krzysztof Datta, komendant gminny OSP Karsin. - Odbywa się on w Kotlinie Kłodzkiej w uroczej miejscowości Wambierzyce w gm. Radków pow. Kłodzko, woj. dolnośląskie. Organizatorem obozu jest Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku. Już od kilkunastu lat uczestniczą w nim członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Karsin. W tym roku z karsińskiej drużyny na obóz pojechały: Agnieszka Lorek, Aleksandra Laska, Dominika Lewińska i Karolina Wiecka.

Podczas pobytu młodzież przechodzi pełny program szkoleniowy dla dowódców i funkcyjnych MDP. Znajduje się w nim następująca tematyka: szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad BHP panujących w straży pożarnej, musztra, zawody strażackie.

W związku z tym, że młodzież na rozwijanie swoich pasji poświęca wakacje, podczas obozu nie może zabraknąć czasu także na przyjemności.

Dla uczestników przygotowano konkursy, zwiedzanie okolic, wspólne ogniska. Nieodzownym punktem programu były wyjścia na górskie szlaki. Odbywały się też rozgrywki pomiędzy drużynami, które walczyły o miano najlepszej grupy na obozie.

- Młodzież podczas tego obozu, oprócz tematyki ratowniczej, uczy się pracy w grupie, samodyscypliny i odpowiedzialności za innych. Cechy te będą im bardzo potrzebne, kiedy to zasilą szeregi OSP. Dlatego też każdego roku wysyłamy inną grupę naszych młodych adeptów na letni obóz szkoleniowy - mówi Krzysztof Datta, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Karsin. - Należy dodać, że wyjazd na obóz został sfinansowany przez organizatora, Urząd Gminy w Karsinie, OSP Karsin i rodziców dzieci.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie