Młody floret w natarciu

Marek Stern
Bardzo dobre wyniki osiągnęły zawodniczki klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk podczas Puchar Samarii - turnieju zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Europy kadetek (do lat 17), który odbył się w ubiegłą niedzielę w słowackiej miejscowości Szamorin.

Drugą lokatę zajęła w tych zawodach Natalia Gołębiowska. Podopieczna duetu trenerskiego Longin Szmit - Anna Sobczak dopiero w ścisłym finale znalazła pogromczynię, którą okazała się Węgierka Dora Lupkovics. Nasza zawodniczka uległa rywalce 9:15.

Na piątym miejscu uplasowała się w tych zawodach inna z gdańskich zawodniczek Zuzanna Sobczak.
Obecnie gdańszczanki prze-bywają w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w niemieckim Tauberbischofsheim, gdzie przygotowują się do startu w turnieju "Pokal der Sparkasse Tauberfranken", będącym częścią cyklu Pucharu Europy kadetek. Zawody te odbędą się 24-25 października właśnie w Tauber.

Młodzi floreciści walczyli z kolei w Londynie w turnieju Pucharu Świata Juniorów (do lat 20) Eden Cup. Dobrze w tych zawodach zaprezentował się Piotr Janda, zawodnik Sietom AZS AWFiS, który dotarł do ćwierćfinału. Tam nie dał rady Holendrowi Matsowi Stijlaartowi, przegrywając z nim 6:14. Dla podopiecznego trenera Łukasza Szymańskiego, to najlepsze w karierze osiągnięcie w zawodach PŚ Juniorów.

Zwycięzcą turnieju w Londynie został Amerykanin David Willette, który w finale pokonał Francuza Vincenta Simona 15:12.

Przypomnijmy tylko, że zawody Eden Cup przed dwomal laty r. wygrał gdańszczanin Paweł Osmański.