Młoda Lechia lepsza od Polonii Bytom

Piłkarze Lechii wreszcie odnieśli zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W poprzednich trzech spotkaniach biało-zieloni zdobyli tylko jeden punkt, ale wreszcie się przełamali i odnieśli zwycięstwo. A stało się to w Gdańsku w meczu z Polonią Bytom, który Lechia wygrała 3:1 (3:1). Bramki: 1:0 Mariusz Korzępa (11), 1:1 Robert Nazar (17), 2:1 Janusz Weber (19), 3:1 Adam Duda (35).

Lechia: Małkowski - Weber, Zbrzyzny, Zakrzewski, Rosiński (90 Prusaczyk) - Kądziela (46 Bobrowski), Stępień, Tofil, Szuprytowski - Korzępa (68 Preizner), Duda (61 Płókarz).

Polonia: Augustyn - Dzionsko (46 Urbaniak), Paszliński, Strugarek (46 Stanicki), Nazar - Królikowski, Ślifirczyk (27 Dreszer), Nowicki (27 Pietrycha), Luksys (46 Świerczok), Niewiedział (89 Majsner) - Konieczny.

Gdański zespół prowadzony przez trenera Tomasza Borkowskiego rozegrał tym razem dobre spotkanie i od początku dominował na boisku. I to pomimo tego, że w gdańskiej drużynie zabrakło zawodników z zespołu seniorów. Już w 11. minucie Mariusz Korzępa dał prowadzenie drużynie gospodarzy. I choć Polonia szybko wyrównała, to jeszcze w pierwszej połowie Lechia odpowiedziała dwoma golami. I losy meczu były rozstrzygnięte. W drugiej połowie tego spotkania oba zespoły miały okazje do strzelenia bramek, ale nie zdołały ich wykorzystać.

Dla Lechii to cenne zwycięstwo, bo odniesione zostało po serii trzech słabszych występów. Dla biało-zielonych to dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a drugie na własnym boisku. Gdańszczanie mają trzynaście punktów na koncie i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

W najbliższy weekend w Młodej Ekstraklasie rozegrana zostanie awansem z grudnia druga kolejka rundy wiosennej. Lechia zagra na wyjeździe z Cracovią.