MISTRZOWIE SMAKU: Wybraliście najlepsze lokale...

  MISTRZOWIE SMAKU: Wybraliście najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, barmanów i kelnerów roku! Wyniki glosowania w plebiscycie

  DM

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  MISTRZOWIE SMAKU: Wybraliście najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, barmanów i kelnerów roku! Wyniki glosowania w plebiscycie
  Zakończyło się głosowanie na lokale gastronomiczne i pracowników gastronomii. Dziękujemy za oddane głosy! W poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" zaprezentujemy zdobywców prestiżowych tytułów i nagród w plebiscycie pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.
  MISTRZOWIE SMAKU: Wybraliście najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, barmanów i kelnerów roku! Wyniki glosowania w plebiscycie

  W piątek, 17 lipca o godz. 22 zakończyło się finałowe głosowanie w plebiscycie Mistrzowie Smaku w kategoriach Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku oraz Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku. Brali w nim udział zwycięzcy w każdej z tych kategorii z pierwszego etapu plebiscytu, który był prowadzony osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Rumi oraz w pomorskich powiatach.


  Wybraliście najlepszych kucharzy, barmanów i kelnerów oraz najlepsze lokale gastronomiczne w woj. pomorskim! Gratulujemy zwycięzcom!

  Zobacz wyniki finału wojewódzkiego:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Kucharz Roku
  Kelner Roku
  Restauracja Roku
  Cukiernia/Kawiarnia Roku
  Bar/Jadłodajnia/Bistro Roku

  Niezależnie trwało głosowanie
  w wojewódzkich kategoriach plebiscytu
  Zobacz wyniki!

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Barman Roku
  Lody Roku
  Pizza Roku
  Burger Roku
  Sushi Roku
  Kebab Roku
  Piekarnia Roku


  Osobno w miastach i powiatach na Pomorzu zostały przyznane tytuły Mistrzów Smaku 2018 dla najlepszych lokali i pracowników gastronomii.
  ► To już piąta edycja wielkiego plebiscytu pod patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego oraz Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.
  ► Na kucharzy, kelnerów, barmanów czekają atrakcyjne nagrody, a na lokale gastronomiczne - kampanie promocyjne.
  ► Zwycięzcy w wojewódzkim finale odbiorą specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

  W gastronomii najważniejsza jest ocena klientów. Wszystko jedno, czy prowadzi się dużą restaurację czy małą jadłodajnię liczy się dobry smak i miła obsługa. W wielkim plebiscycie Mistrzowie Smaku 2018 laureatów prestiżowych tytułów i cennych nagród wybiorą ci, którzy mają największe prawo do oceny gastronomików - ich klienci.

  - Ogromnie się cieszymy widząc w tak wielu lokalach na Pomorzu dyplomy laureatów poprzednich edycji plebiscytu. To najlepsza wizytówka naszej akcji. - mówi Bogusław Kaczmarek z "Dziennika Bałtyckiego". - To także potwierdzenie siły promocyjnej plebiscytu. Niektórzy gastronomicy potrafili znakomicie wykorzystać zwycięstwo w naszej akcji do swojej promocji. W tym roku skala plebiscytu jest nieporównanie większa. Zwycięzcy z Pomorza odbiorą nagrody w Poznaniu podczas najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce.

  Dwa etapy głosowania

  W pierwszym etapie plebiscytu, osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Rumi oraz w pomorskich powiatach, zostaną przyznane tytuły Kucharz Roku, Kelner Roku, Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku. Laureaci w każdej z tych kategorii, poza medalami i dyplomami, zdobędą także awans do wojewódzkiego finału, który wyłoni najlepszych na całym Pomorzu.

  Sprawdź wyniki głosowania w powiatowym etapie plebiscytu

  KLIKNIJ i wybierz miasto lub powiat:

  GdańskSopot
  GdyniaRumia
  bytowskiczłuchowskigdański
  kartuskikościerskikwidzyński
  lęborskimalborskinowodworski
  puckistarogardzkisztumski
  tczewskiwejherowski

  KLIKNIJ i zobacz galerie liderów z miast i powiatów

  Wojewódzkie kategorie plebiscytu

  Niezależnie od głosowania w miastach i powiatach, nagrody zostaną przyznane także w wojewódzkich kategoriach plebiscytu. Wyniki głosowania publiczności zdecydują o tym, kto zdobędzie tytuł Barmana Roku. Na lokale gastronomiczne czekają wyróżnienia w kategoriach: Lody Roku, Pizza Roku, Sushi Roku, Burger Roku oraz Kebab Roku. W plebiscycie zostaną nagrodzeni także producenci pieczywa z naszego województwa, który powalczą o prestiżowy tytuł Piekarnia Roku.

  Wielka promocja nie tylko dla zwycięzców

  - Już sam udział w naszym plebiscycie gwarantuje promocję o dużym zasięgu - dodaje Bogusław Kaczmarek. - Przez prawie dwa miesiące, na łamach gazety i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów, które będą na żywo aktualizowane w naszym serwisie. Opublikujemy galerie liderów w internecie, będziemy ich prezentować także na Facebooku - na fanpage'ach serwisów naszemiasto.pl i na fanpage'u "Dziennika Bałtyckiego", który ma prawie 70 000 fanów. Dodatkowo dla wszystkich uczestników plebiscytu przygotowujemy bezpłatne materiały promocyjne, które pomogą zdobywać głosy klientów.

  Dodatkowo jedną z nagród dla właścicieli lokali, które zdobędą najwięcej głosów, będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. - To szkolenie z pewnością będzie wartościową nagrodą dla właścicieli lokali - mówi Bogusław Kaczmarek. - Zostaną podczas niego przedstawione konkretne, sprawdzone rozwiązania, które będzie można bezpośrednio przełożyć na powodzenie własnego biznesu.

  Gala Mistrzów Smaku
  i nagrody na targach w Poznaniu

  Pod koniec sierpnia odbędzie się uroczyste zakończenie naszej akcji, podczas którego zwycięzcom z każdego miasta i powiatu oraz laureatom w wojewódzkich kategoriach plebiscytu wręczymy dyplomy i nagrody.

  Dodatkowe, wyjątkowe wyróżnienie będzie czekać na Kucharza Roku, Kelnera Roku, Restaurację Roku oraz Cukiernie/Kawiarnię Roku na Pomorzu, czyli na zwycięzców wojewódzkich finałów powiatowych kategorii plebiscytu. Otrzymają oni zaproszenie do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA Gastro i Invest Hotel, które będą się odbywać w dniach 1-4 października br. To najważniejsza impreza targowa w branży gastronomicznej w Polsce. Sercem targów jest co roku strefa kulinarna, w której rozgrywa się m.in. najważniejszy w polskiej gastronomii konkurs dla profesjonalistów, czyli Kulinarny Puchar Polski (KLIKNIJ i odwiedź stronę targów)

  Przed ogłoszeniem wyników konkursu, na głównej targowej scenie, statuetki odbiorą zwycięzcy plebiscytu Mistrzowie Smaku ze wszystkich województw, a wśród nich laureaci z Pomorza. Cała uroczystość będzie na żywo transmitowana na stronach wielu serwisów internetowych w Polsce.

  Czytaj więcej o targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel  Gastronomiczny przewodnik po Pomorzu

  Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Smaku 2018", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Dziennika Bałtyckiego". Zaprezentujemy w nim wszystkich laureatów plebiscytu z każdego miasta i powiatu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku oraz na antenach lokalnych rozgłośni radiowych. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym gastronomicznym przewodnikiem po naszym województwie.

  KLIKNIJ i zobacz dodatki
  prezentujące laureatów
  poprzednich edycji
  Stowarzyszenia Kucharzy Polskich patronem plebiscytu

  Patronem plebiscytu Mistrzowie Smaku jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich (www.kucharze.pl, www.facebook.com/Stowarzyszenie.Kucharzy.Polskich). To jedna z najstarszych organizacji kulinarnych w Polsce, założona w 1997 roku, zrzeszająca najlepszych kucharzy z całego kraju. Stowarzyszenie ufundowało prestiżowe nagrody laureata w kategorii Kucharz Roku.

  Ważne terminy

  • Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się w piątek, 29 czerwca.
  • W powiatowych kategoriach (Restauracja Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Bar/Jadłodajnia Roku, Cukiernia/Kawiarnia Roku będzie prowadzone w dwóch etapach.
  • Pierwszy, powiatowy etap będzie trwał do wtorku, 31 lipca do godz. 22.
  • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w piątek, 3 sierpnia i będzie trwać do piątku, 17 sierpnia do godz. 22.
  • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu rozpocznie się 29 czerwca i będzie trwało także do piątku, 17 sierpnia do godz. 22.

  Nagrody dla kelnerów i kucharzy

  Etap powiatowy


  Kelnerzy i kucharze, którzy w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście lub powiecie uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w mieście lub powiecie
  • medal marszałka województwa pomorskiego Mistrzowie Smaku
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"
  • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania)
  Laureaci drugich i trzecich miejsc wśród kelnerów i kucharzy w każdym mieście i powiecie otrzymają dwuosobowe zaproszenia na wydarzenie artystyczne w Trójmieście, przed którym odbędzie się uroczyste rozdanie dyplomów.

  Wojewódzki finał
  • Na 10 kelnerów i 10 kucharzy, którzy w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów, czekają dwuosobowe zaproszenia na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu.   Czytaj więcej o Doris SPA na stronie hotelu

  • GŁÓWNA NAGRODA Zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Kucharz Roku i Kelner Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

  Zwycięzca w wojewódzkim finale w kategorii Kucharz Roku otrzyma także nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich:
  • możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia z 50-procentową zniżką na opłatę członkowską - w ramach członkostwa certyfikat i haftowany emblemat stowarzyszenia
  • bezpłatny udział w przyszłorocznych XVI Mistrzostwach Polski w Potrawach z Ryb Morskich Dorszowe Żniwa 2019 - jednej ważniejszych imprez kulinarnych w Polsce (nagroda nie obejmuje noclegu)
  • zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Sylwestrze Szefów Kuchni i Cukierni (nagroda nie obejmuje noclegu)

  Nagrody dla barmanów

  Barman, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Barmana Roku na Pomorzu
  • medal marszałka województwa pomorskiego Mistrzowie Smaku
  • statuetkę
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu
  • prezentację w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"

  Barmani, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce w rankingu otrzymają:
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu
  • prezentacje w specjalnym dodatku "Mistrzowie Smaku"


  Nagrody dla lokali gastronomicznych


  Etap powiatowy

  Właściciele lokali, które w pierwszym etapie plebiscytu, w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:
  • tytuł zwycięzcy w danej kategorii w mieście lub powiecie
  • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • voucher na reklamę w "Dzienniku Bałtyckim", serwisie internetowym www.dziennikbaltycki.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł
  Lokale gastronomiczne, które zajmą drugie i trzecie miejsca w miastach i powiatach otrzymają dyplomy i vouchery na reklamę o wartości 2000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 1000 zł (za miejsce trzecie).

  Wojewódzki finał

  Właściciele lokali, które w wojewódzkim finale zdobędą najwięcej głosów w kategoriach Restauracja Roku, Bar/Jadłodajnia Roku oraz Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają:
  • dodatkowevouchery na reklamę w "Dzienniku Bałtyckim", serwisie internetowym www.dziennikbaltycki.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 złotych, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • zwycięzcy w wojewódzkim finale w kategoriach Restauracja Roku i Cukiernia/Kawiarnia Roku otrzymają statuetki, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu Mistrzowie Smaku na targach POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu

  Kategorie wojewódzkie

  Właściciele lokali, które zdobędą najwięcej głosów w wojewódzkich kategoriach Lody Roku, Burger Roku, Kebab Roku, Sushi Roku, Pizza Roku i Piekarnia Roku otrzymają:
  • tytuł zwycięzcy w danej kategorii
  • dyplom przygotowany do ekspozycji w lokalu
  • zaproszenie na uroczystą galę plebiscytu
  • zaproszenie do udziału w szkoleniu dotyczącym promocji placówki gastronomicznej w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych
  • vouchery na reklamę w "Dzienniku Bałtyckim", serwisie internetowym www.dziennikbaltycki.pl oraz serwisie www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł, 2000 zł i 1000 zł odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu


  Informacji o akcji udziela Martyna Walterska
  tel. 797001066 (pon. - pt. w godz. 9-16),
  e-mail: martyna.walterska@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo