MISTRZOWIE AGRO Prestiżowe nagrody dla rolników, sołtysów i gospodyń. Znamy zwycięzców!

Akcja specjalna MISTRZOWIE AGRO
W piątek, 18 października rozpoczął się ogólnopolski finał wielkiego plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Głosowanie potrwa do czwartku, 7 listopada do godz. 21. W plebiscycie zostaną przyznane tytuły Rolnik Roku Polski, Gospodyni Roku Polski, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski, a także Sołtysa Roku Polski i Sołectwo Roku Polski. Prestiżowe tytuły i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą.
KLIKNIJ i sprawdź wyniki w głosowaniu ogólnopolskim

KLIKNIJ i zobacz aktualne wyniki głosowania w etapie wojewódzkim:

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Gospodyni Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku
Sołectwo Roku
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku

____________________

Wojewódzki etap głosowania zakończył się w piątek 27 września o godz. 21:30

Rolnik Roku 2019 - kliknij i sprawdź, na kogo głosować!

Mistrzowie Agro 2019. Rolnik Roku - trwa głosowanie w etapi...

Sołtys Roku 2019 - kliknij i sprawdź, na kogo głosować!

Mistrzowie Agro 2019. Sołtys Roku - rozpoczynamy etap wojew...

Gospodarstwo Agroturystyczne 2019 - kliknij i sprawdź, na kogo głosować

MISTRZOWIE AGRO 2019. Gospodarstwo Agroturystyczne Roku - ak...

Wyniki głosowania w etapie powiatowym:

Rolnik Roku
Sołtys Roku
Gospodyni Roku
Koło Gospodyń Wiejskich Roku
Sołectwo Roku
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku

____________________

- Celem naszego wyjątkowego plebiscytu Mistrzowie Agro jest wyłonienie aktywnych i najpopularniejszych rolników mozolnie zmieniających oblicze pomorskiego rolnictwa. Ale też zaprezentowanie nowoczesnych gospodyń i charyzmatycznych sołtysów na Pomorzu - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". -Bo sołtys to obecnie bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja społeczna na terenie gmin wiejskich. Sprawują ją osoby będące najbliżej mieszkańców i doskonale rozumiejące problemy wsi. Mam nadzieję, że poprzez nasz konkurs pokażemy rzeczywistych liderów lokalnych społeczności i gościnnych właścicieli kwater agroturystycznych. Wybierzmy najlepszych!

- Nominacje kandydatów do nagród zgłaszają partnerzy i patroni akcji - różne organizacje rolnicze i wiejskie oraz samorządy - mówi Agnieszka Król, kierownik marketingu "Dziennika Bałtyckiego". - Jednak zgłoszenia mogą przesyłać także mieszkańcy pomorskich wsi.

Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO na Pomorzu zostanie przeprowadzony w zmienionej formie. - W minionych latach tworzyliśmy różne rankingi najpopularniejszych rolników, sołtysów i kół gospodyń wiejskich, jednak w tym roku plebiscyt zyskał nowy wymiar, szczególną rangę i prestiż oraz ogólnopolski zasięg - dodaje Agnieszka Król.

Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną nagrodzeni na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zwycięzcy z Pomorza w każdej kategorii, oprócz wojewódzkich tytułów i nagród, zdobędą awans do ogólnopolskiego finału, w którym będą walczyć o zwycięstwo w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe. Uroczyste wręczenie ogólnopolskich laurów odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie - jednej z największych wystaw rolniczych w Polsce.

Patroni i partnerzy plebiscytu

Plebiscyt MISTRZOWIE AGRO jest organizowany przez ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz przez dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie w Polsce. Głównym patronem plebiscytu MISTRZOWIE AGRO na Pomorzu jest:

Dariusz Drelich
Wojewoda Pomorski

Naszą akcję swoim patronatem objęli także:

► Przeczytaj wywiad z dr Aleksandrą Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego m.in. o bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych

Sześć kategorii plebiscytu i trzy etapy głosowania

Najpierw przyjmowane będą nominacje do nagród, które będą zgłaszać partnerzy i patroni akcji, nasi dziennikarze, a także mieszkańcy pomorskich wsi.

Listę nominowanych do nagród kandydatów opublikujemy w piątek, 23 sierpnia. Tego dnia rozpocznie się głosowanie pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku i Sołectwo Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu potrwa do 17 września 2019 roku do godz. 21:30.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. Wszystkich laureatów z powiatów zaprezentujemy w magazynowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" i rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji. Będzie ono trwało od 20 września do 27 września 2019 roku. Laureaci z powiatów będą w nim walczyć o wojewódzkie tytuły i nagrody.

Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w każdej kategorii plebiscytu będzie dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczystą gala rozdania ogólnopolskich nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.

Zwycięzcy w województwie finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji, finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2019, Sołtys Roku Polski 2019, Gospodyni Roku Polski 2019, a także zwycięzców w kategoriach dla kół gospodyń wiejskich, sołectw i gospodarstw agroturystycznych. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach.

Wojewódzka gala plebiscytu

7 października, o godz. 11.00 w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym RЁNK odbędzie się uroczysta, wojewódzka gala plebiscytu MISTRZOWIE AGRO. Zostaną na nią zaproszeni laureaci w każdej kategorii z każdego powiatu. Zwycięzcy odbiorą dyplomy i nagrody z rąk redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" oraz przedstawicieli partnerów i patronów plebiscytu.

Obszerną relację z gali zamieścimy w gazecie, a w naszym serwisie internetowym opublikujemy galerie zdjęć i rozmowy wideo ze zwycięzcami.

Partner gali:

Ogólnopolska gala finałowa

Ogólnopolskie nagrody w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO zostaną wręczone w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Międzynarodowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To jedna z największych imprez rolniczych w Polsce odbywająca się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, marszałków województw oraz licznych organizacji branżowych.

Można tam zobaczyć ofertę wystawców z kraju i zagranicy, najnowocześniejszy sprzęt – maszyny i urządzenia rolnicze oraz środki do produkcji rolnej. Nowością przyszłorocznej edycji będzie uruchomienie salonu narzędzi i części zamiennych oraz salonu techniki leśnej. Tegoroczną edycję w lutym 2019 r. odwiedziło blisko 30 tysięcy zwiedzających z terenu całej Polski. Podczas imprezy odbywa się cykl premier produktowych maszyn i urządzeń rolniczych, kilkanaście konferencji i seminariów tematycznych.

Czytaj więcej o imprezie na stronie internetowej Centralnych Targów Rolniczych

Specjalny dodatek MISTRZOWIE AGRO

Już sam udział w plebiscycie pozwoli nominowanym kandydatom na przedstawienie swoich dokonań i działalności, a dla gospodarstw agroturystycznych będzie świetną okazją do promocji. W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na naszych fanpage'ach na Facebooku.

Po uroczystej gali i wręczeniu nagród dla laureatów w wojewódzkim etapie akcji do całego nakładu "Dziennika Bałtyckiego" dołączymy specjalny dodatek "MISTRZOWIE AGRO", w którym zaprezentujemy wszystkich laureatów plebiscytu w każdej kategorii z każdego powiatu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku oraz na antenach lokalnych rozgłośni radiowych.

Ważne terminy

 • Nominacje kandydatów do udziału w plebiscycie przyjmowaliśmy do poniedziałku,9 września.
 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpoczęło się w piątek, 23 sierpnia i trwało do wtorku, 17 września, do godz. 21:30.
 • Do etapu wojewódzkiego awansują zwycięzcy z każdego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
 • Wojewódzki etap głosowania rozpocznie się w piątek 20 września i potrwa do piątku, 27 września, do godz. 21:30.
 • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
 • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w piątek, 18 października i potrwa do czwartku, 7 listopada do godz. 21.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Kategoria ROLNIK ROKU

Rolnicy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Rolnika Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom i medal wręczany podczas gali

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście

Rolnik, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • zaproszenie na weekendowy rejs promem Polferries dla 2 osób w dwie strony z kabiną 2-osobową z oknem i śniadaniami na linii Gdańsk -Nynashamn

 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów

Rolnicy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie miejsce otrzymają:

 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych
 • voucher na weekendowy pobyt w Hotelu Sopot Spa

 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów

Rolnicy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych
 • voucher na weekendowy pobyt w Hotelu Sopot Spa
 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów

Rolnik, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych

Rolnicy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 6000 złotych i 4000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria SOŁTYS ROKU

Sołtysi, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Sołtysa Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom i medal wręczany podczas gali

 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście

Sołtys, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • bon o wartości 2500 zł na wycieczkę zagraniczną

 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów

 • zaproszenie dwuosobowe na kolację na statku PIRAT w Sopocie

Sołtys, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie miejsce otrzymają:

 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • zaproszenie na weekendowy rejs promem Polferries dla 2 osób w dwie strony z kabiną 2-osobową z oknem i śniadaniami na linii Gdańsk -Nynashamn

 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów
 • zaproszenie dwuosobowe na kolację na statku PIRAT w Sopocie

Sołtys, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • voucher na weekendowy pobyt w Hotelu Sopot SPA

 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów
 • zaproszenie dwuosobowe na kolację na statku PIRAT w Sopocie

Sołtys, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołtysa Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Sołtysi, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria GOSPODYNI ROKU

Gospodynie, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Gospodyni Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom wręczany podczas gali
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście

Gospodyni, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodyni Roku Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • zaproszenie na weekendowy rejs promem Polferries dla 2 osób w dwie strony z kabiną 2-osobową z oknem i śniadaniami na linii Gdańsk -Nynashamn

 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • dwuosobowe zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych
 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów

 • zestaw produktów do zmywarek Tytan

 • zestaw miodów
 • deskę do serwowania potraw
 • zestaw przypraw

Gospodyni, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie miejsce otrzymają:

 • dyplom
 • voucher na weekendowy pobyt w Hotelu Sopot Spa

 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów
 • zestaw produktów do zmywarek Tytan
 • zestaw miodów
 • deskę do serwowania potraw
 • zestaw przypraw

Gospodyni, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplom
 • weekend w hotelu Doris SPA
 • voucher o wartości 100 zł do sklepu internetowego GrzechHair na kosmetyki do pielęgnacji włosów
 • zestaw produktów do zmywarek Tytan
 • zestaw miodów
 • deskę do serwowania potraw
 • zestaw przypraw

Gospodyni, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodyni Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Gospodynie, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU

Koła gospodyń, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom wręczany podczas gali
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Koło gospodyń wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koło Gospodyń Wiejskich Roku Pomorza 2019
 • nagrodę w postaci profesjonalnego filmu prezentującego koło, publikacji filmu w serwisie www.dziennikbaltycki.pl i promocji filmu na Facebooku
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • multicooker

 • zestaw produktów do zmywarek Tytan

 • zestaw miodów
 • deskę do serwowania potraw i zestaw przypraw

Koła Gospodyń Wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie miejsce otrzymają:

 • dyplom wręczany podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • robot kuchenny

 • voucher o wartości 200 zł do sklepu internetowego www.sklep.energa.pl
 • zestaw produktów do zmywarek Tytan
 • zestaw miodów
 • deskę do serwowania potraw i zestaw przypraw

Koła Gospodyń Wiejskich, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplom wręczany podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • wielofunkcyjny robot kuchenny

 • zestaw blach do pieczenia

 • zestaw produktów do zmywarek Tytan
 • zestaw miodów
 • deskę do serwowania potraw i zestaw przypraw

Koło Gospodyń Wiejskich, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Koła Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Koła Gospodyń, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria SOŁECTWO ROKU

Sołectwa, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Sołectwa Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom wręczany podczas gali
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołectwa, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Pomorza 2019
 • nagrodę w postaci profesjonalnego filmu prezentującego sołectwo, publikacji filmu w serwisie www.dziennikbaltycki.pl i promocji filmu na Facebooku
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • huśtawkę dla dzieci z 3 siedziskami

 • zestaw produktów do zmywarek TYTAN

 • bon o wartości 600 zł na zakup roślin ozdobnych

 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Sołectwa, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • huśtawkę dla dzieci odpowiednio z dwoma (drugie miejsce) i jednym (trzecie miejsce) siedziskiem

 • bon o wartości odpowiednio 400 zł (za drugie miejsce) i 300 zł (za trzecie miejsce) na zakup roślin ozdobnych
 • zestaw produktów do zmywarek TYTAN

Sołectwo, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Sołectwa Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Sołectwa, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Kategoria GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU

Gospodarstwa agroturystyczne, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku w powiecie
 • zaproszenie na uroczystą wojewódzką galę plebiscytu
 • dyplom wręczany podczas gali
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Gospodarstwo agroturystyczne, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku Pomorza 2019
 • dyplom wręczany na scenie podczas wojewódzkiej gali plebiscytu
 • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
 • bon o wartości 1500 zł na zakup artykułów drewnianych w Gdańskich Składach Drzewnych

 • nagrodę w postaci profesjonalnego filmu prezentującego gospodarstwo, publikacji filmu w serwisie www.dziennikbaltycki.pl i promocji filmu na Facebooku

 • roślinę ozdobną – sosnę karłowatą

 • zestaw produktów do zmywarek TYTAN

 • dekorację do ogrodu - fontannę z dzbanem

Gospodarstwa agroturystyczne, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • vouchery na reklamę w "Dzienniku Bałtyckim", serwisie www.dziennikbaltycki.pl oraz w serwisach www.naszemiasto.pl o wartości 2500 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu wojewódzkim gospodarstw
 • bon o wartości 1000 zł ( za II miejsce) i 500 zł ( za III miejsce) na zakup artykułów drewnianych w Gdańskich Składach Drzewnych
 • roślinę ozdobną – bukszpan kulisty (za II miejsce) i różanecznik (za III miejsce)

 • zestaw produktów do zmywarek TYTAN
 • dekorację do ogrodu - donicę (za II i III miejsce)

Gospodarstwo agroturystyczne, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Gospodarstwa Agroturystycznego Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy
 • ogólnopolską kampanię promocyjną na Facebooku promującą gospodarstwo jako zwycięzcę plebiscytu o zasięgu 1 000 000 odbiorców
 • voucher o wartości 10 000 złotych na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa w Polsce

Gospodarstwa agroturystyczne, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy i statuetki wręczane na scenie podczas uroczystej gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych
 • ogólnopolską kampanię promocyjną na Facebooku promującą gospodarstwa jako laureatów plebiscytu o zasięgu 500 000 odbiorców
 • vouchery na reklamę w dziennikach regionalnych lub serwisach internetowych wydawnictwa Polska Press Grupa w Polsce w wartości 6000 złotych i 4000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Patroni plebiscytu

Dariusz Drelich
Wojewoda Pomorski


pomorski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Adam Nowak
Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej


Wiktor Szmulewicz
Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych


Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

_____________

Informacji o akcji udziela Agnieszka Piech
tel. 797 001 066 (pon.-pt. w godz. 9-17)
e-mail: agnieszka.piech@polskapress.pl

Regulamin plebiscytu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie