Mistrzowie Agro 2016 na starcie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

Redakcja
Mistrzowie Agro 2016 na starcie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody
Mistrzowie Agro 2016 na starcie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody
Udostępnij:
Trwa wielki plebiscyt Mistrzowie Agro 2016, który „Dziennik Bałtycki” prowadzi wspólnie z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Honorowym patronatem akcję objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Po tygodniu głosowania mamy już pierwszych liderów. W kategorii Rolnik Roku prowadzi Ryszard Parchem z Leśna w gminie Szemud, wśród gospodyń Irena Szulecka z Gniewina. W kategorii najpopularniejsze koło gospodyń wiejskich pierwsze miejsce zajmuje Leśno, a wśród gospodarstw agroturystycznych Trzy Dęby Jolanty i Dariusza Malinowskich z Sasina.

 

Czekamy na nominacje

 

Jednak lista kandydatów nie jest zamknięta. Czekamy także na nominacje zgłoszone przez naszych Czytelników. Jeszcze do 2 maja włącznie mogą oni zgłaszać rolników, gospodynie, koła gospodyń i gospodarstwa agroturystyczne, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Nominacje można zgłaszać telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 797 001 047 lub wypełniając formularz w internecie na stronie naszego serwisu www.dziennikbaltycki.pl. Zgłoszeni przez Czytelników kandydaci zostaną dołączeni do grona uczestników plebiscytu po uzyskaniu akceptacji kapituły z udziałem ekspertów z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

 

Głosowanie podzielone jest na dwa etapy. Najpierw, w pierwszym etapie plebiscytu, który potrwa do 18 maja. Rolnicy, gospodynie, koła gospodyń oraz gospodarstwa agroturystyczne, które zdobędą najwięcej głosów w każdym powiecie, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się 20 i potrwa do 31 maja. W regionalnym finale kandydaci zachowają głosy zdobyte wcześniej w powiecie.

 

Uroczyste zakończenie naszego plebiscytu odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca w kulminacyjnym momencie jubileuszowych, XXV Targów Rolno-Przemysłowych i Pomorskiej Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. Laureaci w każdej kategorii, z każdego powiatu, odbiorą dyplomy potwierdzające zdobycie zaszczytnych tytułów z rąk Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, Aleksandra Macha, dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Mariusza Szmidki, redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”. Zwycięzcy z każdego powiatu zostaną zaprezentowani na stronach specjalnego dodatku do naszej gazety.

 

Czekają cenne nagrody

 

 Na zwycięzców naszego plebiscytu czekają także wartościowe nagrody. Laureaci w kategorii Rolnik Roku z każdego z powiatów otrzymają nagrody ufundowane przez PODR. W regionalnym finale na rolników, którzy zdobędą najwięcej głosów czekają talony na zakup sprzętu rolniczego o wartości 10 000 zł (za pierwsze miejsce), 6000 zł (za drugie miejsce) i 4000 zł (za trzecie miejsce). Kandydatki, które w każdym z powiatów zdobędą najwięcej głosów w kategorii Gospodyni Roku także zostaną nagrodzone przez PODR, a dodatkowo otrzymają zestawy kosmetyków i bony o wartości 100 zł na zakup sprzętu w sklepie AGD i RTV. Awansują do wojewódzkiego finału, w którym na Gospodynię Roku czeka dwuosobowy voucher na  wyjazdy do SPA z pakietem relaksujących zabiegów. Laureatki drugiego i trzeciego miejsca będą mogły wyjechać do SPA na pobyt weekendowy.

 

Najpopularniejsze koło gospodyń wiejskich z każdego powiatu  zdobędzie nowy aparat fotograficzny. Nagrody dla najpopularniejszych kół ufunduje także PODR. W wojewódzkim finale do zdobycia będą bony na sprzęt AGD i RTV o wartości 3000 zł (za pierwsze miejsce), 2000 zł (za drugie miejsce) i 1000 zł (za trzecie miejsce).

 

Na gospodarstwa agroturystyczne czekają wyjątkowe nagrody. Zwycięskie gospodarstwa z każdego powiatu  zdobędą talony o wartości 2000 zł na reklamę „Dzienniku Bałtyckim” i naszych serwisach internetowych. Kolejne vouchery na reklamę o wartości 3000 zł (za pierwsze miejsce), 2000 zł (za drugie miejsce) i 1 000 zł (za trzecie miejsce) będą czekać na laureatów regionalnego etapu plebiscytu. Dodatkową nagrodą dla nich będzie zaproszenie do udziału w szkoleniu z reklamy w Internecie z wykorzystaniem m.in. serwisu społecznościowego Facebook.

 

Aktualne wyniki całego głosowania można znaleźć w internecie: MISTRZOWIE AGRO 2016

 

 

Joanna Kielas

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie