Mikroprzedsiębiorcy w centrum uwagi Banku BNP Paribas

Materiał informacyjny

Z raportu „Mikrofirmy pod Lupą”, opracowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny, wynika, że pod koniec 2017 r. w Polsce było ok 2,3 mln mikrofirm, co stanowi aż 96 proc. ogółu przedsiębiorstw w naszym kraju, a mały, sąsiedzki biznes odpowiada za blisko 1/3 polskiego PKB (1). Dostrzegając wzrostowy trend w liczbie nowo powstających mikroprzedsiębiorstw i ich ogromny potencjał rozwojowy, Bank BNP Paribas przygotował promocyjną ofertę kredytu gotówkowego skierowaną właśnie do tej grupy.

- W mikroprzedsiębiorstwach widzimy nie tylko kluczowy element tkanki społecznej, ale również dynamicznie rosnącą grupę naszych potencjalnych klientów – mówi Kamil Olszewski, Dyrektor Departamentu Kredytów Detalicznych i Biznesowych w Banku BNP Paribas. – Dlatego też z myślą o tej grupie klientów przygotowaliśmy specjalną ofertę kredytu gotówkowego. Mikroprzedsiębiorcy to bowiem usługodawcy najbliżsi konsumentom – nie tylko geograficznie, ale również emocjonalnie. To aptekarze, weterynarze, czy fryzjerzy z naszych osiedli – dodaje.

Bank BNP Paribas oferuje kredyty gotówkowe, kredyty w rachunku bieżącym oraz rachunek firmowy firmom potrzebującym wsparcia w finansowaniu bieżącej działalności biznesowej oraz planującym rozwój przedsiębiorstwa.

- Otacza nas ponad 2 miliony mikrofirm. Każda z nich to indywidualny pomysł na biznes i różnorodne wyzwania związane z jego codziennym funkcjonowaniem. Doceniamy to jako Bank, dlatego nie mam wątpliwości, że nasza oferta to wyjście naprzeciw potrzebom kluczowej grupy dla polskiej gospodarki – nie tylko z perspektywy makroekonomistów, ale też lokalnych społeczności – podsumowuje Kamil Olszewski.

Przedsiębiorcy potrzebujący dodatkowego finansowania mogą liczyć na szybką decyzję kredytową, brak prowizji i marżę 0 proc. Kredyt gotówkowy w ofercie promocyjnej nie może przekroczyć 250 000 zł. Środki można przeznaczyć na określony cel związany z działalnością firmy.

Promocja kredytu gotówkowego skierowana jest do nowych i obecnych klientów Banku BNP Paribas z segmentu klientów biznesowych, którzy w dniu złożenia wniosku o kredyt w ofercie specjalnej nie są stroną innej umowy o kredyt z przeznaczeniem na finansowanie działalności gospodarczej lub rolniczej zawartej z BNP Paribas. Warunkiem skorzystania z oferty jest również posiadanie przez klienta zdolności do spłaty kredytu we wnioskowanej kwocie oraz spełnienie warunków przyznania produktu. Promocja potrwa do 31.05.2020 roku.

Z danych Tax Care, opublikowanych w Indeksie Przedsiębiorczości 2.0, wynika, że obecnie w Polsce przybywa średnio 916 jednoosobowych firm dziennie. To jednak tylko część mikroprzedsiębiorstw, klasyfikowanych jako firmy zatrudniające nie więcej niż 9 osób.

Szczegółowe warunki zawarte są w Regulaminie oferty, dostępnym na stronie: www.bnpparibas.pl

(1)http://pie.net.pl/wp-content/uploads/2019/03/PIE-Raport_Mikrofirmy.pdf

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie