Do końca roku ma tam powstać 172 mieszkania różnej wielkości, o powierzchni od 30 do 90 metrów kwadratowych, kawalerki, mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe. Docelowo, w Gdyni ma powstać tysiąc takich mieszkań.Zobacz galerię

- Szykujemy pod ten cel kolejne lokalizacje. Mieszkania gdynianom są bardzo potrzebne. Oczekuje je bardzo ważki sektor mieszkańców naszego miasta. Nie tych, którzy realizują swoje plany i marzenia o własnym dachu nad głową w postaci środków, które są w stanie sami zakumulować czy mają zdolność kredytową, nie Ci, którzy korzystają ze wsparcia socjalnego od miasta poprzez mieszkania socjalne czy komunalne.

Te mieszkania są przeznaczone, mam nadzieję, dla grupy przede wszystkim młodych ludzi, którzy także chcą realizować swoje marzenia o własnym dachu nad głową. Dzięki programowi Mieszkanie Plus mają na to szansę – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Mieszkania powstają bardzo szybko, w tzw. gdyńskim tempie. Mamy nadzieję, że również kryteria ich przyznawania zostaną skrystalizowane szybko. Tak, abyśmy mogli opowiedzieć mieszkańcom w jaki sposób będą one przydzielane. Osiedle jest realizowane w ramach nowej dzielnicy Gdyni, Kaczych Buków. To bardzo istotny czynnik rozwoju miasta. To będzie w przyszłości jedna z piękniejszych dzielnic naszego miasta. Jest ona bardzo świadomie komponowana. Już myślimy o powstaniu tutaj szkoły, przedszkola i żłobka, o tym aby powstawała tutaj infrastruktura która będzie tworzyła jakość życia. Bardzo dobra komunikacja zarówno w kierunku Gdańska, jak i Gdyni sprawi, że osoby które tu zamieszkają będą mogły korzystać z oferty całego Trójmiasta i pozyskiwać pracę w całej aglomeracji. Powstają tutaj nie tylko mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus, a także te, budowane przez deweloperów – dodaje.

W dzielnicy docelowo ma mieszkać około 25 tys. mieszkańców. Obecnie administracyjnie jest to fragment Wielkiego Kacka. Mieści się w niej zajezdnia autobusowa, tutaj kończą bieg linie trolejbusowe. Istnieją pomysły doprowadzenia w okolicę dzielnicy lekkiego środka transportu szynowego, zakończy tam też bieg planowana Trasa Kaszubska. Dla dzielnicy w przygotowaniu jest nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym mają się znaleźć zapisy miastotwórcze, dzięki którym mieszkanie w dzielnicy będzie należało do przyjemnych i prestiżowych.

- W całej Polsce w realizacji jest około 1700 mieszkań. Najbardziej zaawansowane są inwestycje w Jarocinie i Białej Podlaskiej. Jest duże prawdopodobieństwo, że one będą skończone w pierwszym półroczu tego roku. Kolejne mieszkania są planowane do realizacji w ramach tego programu. W przygotowaniu jest budowa około 15 tys. mieszkań - mówił Witold Słowik, wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Nie jest znana jeszcze dokładna procedura przyznawania mieszań. Ta ciągle jest w przygotowaniach co powoduje, że nie wiadomo kto w pierwszej kolejności może liczyć na zamieszkanie w tym miejscu. Wiadomo, że najemca będzie miał możliwość stopniowo wykupywania mieszania w ramach czynszu. Jego wysokość będzie jednak zależeć od szeregu czynników.

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok

Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku

Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż

Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel

Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli

Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!