Mieszkańcy Powiatu Gdańskiego skorzystają z profilaktyki cukrzycy typu 2

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Program zakłada dotarcie do pacjentów z grup ryzyka i wdrożenie działań profilaktycznych jeszcze zanim rozwinie się cukrzyca typu 2. Całkowity koszt realizacji to przeszło 700 tys. zł.

W środę marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podpisał umowę na dofinansowanie programu profilaktyki cukrzycy, który będzie realizowany na terenie Powiatu Gdańskiego. Inicjatywa zakłada przeprowadzenie szerokich działań informacyjno -edukacyjnych, badań przesiewowych i dalszej opieki nad pacjentami.

- Projekt ukierunkowany jest na wczesną identyfikację osób, które mogą zachorować na cukrzycę typu 2 oraz na promocję zdrowego stylu życia i utrwalanie postawy osobistej odpowiedzialności za zdrowie - poinformował Urząd Marszałkowski.

Z programu będą mogły skorzystać osoby w wieku od 35 do 64 lat, które równocześnie należą do grup podwyższonego ryzyka. Docelowo działaniami profilaktycznymi zostanie objętych około 1750 osób.

Program profilaktyczny składa się z kilku etapów, takich jak:

  • · Akcja informacyjno-rekrutacyjna.
  • · Badania przesiewowe.
  • · Realizacja kompleksowego programu edukacyjnego dla uczestników programu.
  • · Ocena stanu zdrowia pacjenta po 1 roku uczestnictwa w programie.
  • · Monitorowanie i ewaluacja programu w zakresie wskaźników określonych w RPZ.

Program rozpocznie się pod koniec marca i planowo potrwa do 2022 roku.

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego ---> russex.xyz

Dodaj ogłoszenie